Sportovní centrum ve Voticích

Sportovní centrum ve Voticích

Sukova ulice, Votice

(14. 6. 2018) Martin Neruda

   
 
 
 
 

Sportovní centrum ve Voticích

Tenisové centrum vyrostlo poblíž centra Votic u náměstí, které postrádalo znaky funkčního veřejného prostoru. Na komplikovaném pozemku bylo třeba zachovat kurty a objekt Sokola s jeho pozemky na jižní straně. Jeho kvalita spočívala v přítomnosti vzrostlých lip ve východní části vedle sokolovny.
Do tohoto místa jsme umístili vstup a definovali tak nároží náměstí spolu se začátkem Sukovy ulice, veřejný prostor tím nabyl patřičného oživení. Protažením prázdného prostoru a zeleně do hmoty objektu vznikl příjemný vstup v podobě venkovního atria.

Stavební program obsahoval další venkovní kurt, krytou tenisovou halu se dvěma kurty, univerzální sportovní místnost, zázemí pro sportovce a kavárnu s bowlingem. Rozdělili jsme ho na tři části, z nichž svým objemem dominuje krytá tenisová hala. Umístili jsme ji do jižní části pozemku za sokolovnu, kde se v rámci řešeného území minimálně pohledově uplatňuje. Objekt s bowlingovou dráhou stojí na uliční čáře ulice, zázemí se nachází mezi bowlingem a halou. Tvoří pohledový a provozní filtr mezi vstupním atriem a tenisovými kurty.
Tvar atria definuje transparentní fasáda – vtahuje venkovní zeleň do interiéru kavárny a když se otevře, umožňuje propojení vnitřních a venkovních aktivit. To je podpořeno také umístěním velkorysého okna do Sukovy ulice, kde mohou kolemjdoucí sledovat své sousedy při sportu a jiných aktivitách.

Autorská zpráva
Foto:Tomáš Rasl, Jiří Beran

 

Autor návrhu: Martin Neruda; spoluautoři Design4function s.r.o. – Lukáš Zimandl, Vendula Hladíková, Jana Šťastná
Generální projektant: Design4function s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2012

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz