Stadion U Arena v Paříži

Stadion U Arena v Paříži

99 Jardins de l'Arche, 92000 Nanterre, Francie

(25. 10. 2017) Multifunkční stadion s opláštěním od českého SIPRALu

   
 
 
 
 

Stadion U Arena v Paříži

Po 3,5 letech stavby se ve čtvrtek 19. října slavnostně otevřel multifunkční stadion U Arena. Největší krytá hala ve Francii nedaleko pařížské čtvrti La Défense bude sloužit nejrůznějším sportovním a kulturním účelům. Prvním bodem programu byly 3 koncerty legendárních The Rolling Stones, kteří zde uzavřeli své evropské turné No Filter. Atypické opláštění unikátní stavbě dodala česká společnost SIPRAL.

Objekt vyrostl v Nanterre, jež sousedí s pařížskou obchodní čtvrtí La Défense. Prvotním impulsem pro stavbu haly bylo chybějící domácí hřiště ragbyového týmu Racing 92. Plášť U Areny tvoří dekorativní šupiny, které dokážou díky speciálnímu osvětlení měnit své zabarvení. Realizaci fasády stadionu zakončil SIPRAL poslední zářijový týden úspěšnými testy požární bezpečnosti.

„Montážní práce na stavbě zahájil SIPRAL v červenci 2015. Stadion od nás dostal dvojité opláštění v úrovni prvního až čtvrtého patra. První část tvoří obklad z plechových lamel včetně tepelné izolace. Druhou pak 600 šupin neboli shells, které se nachází před plechovým obkladem a dotváří vnější dekorativní obklad budovy,“
říká David Hošpes, manažer projektu ze SIPRALu a dodává: „Šupiny jsou buď celoprosklené, kombinované ze skla a kompozitních desek nebo neprůhledné. Každá z nich má svou vlastní nosnou ocelovou konstrukci. Ta prochází prvním pláštěm a je ukotvena do nosného železobetonového skeletu.“

U Arena v číslech:
Délka realizace: více než 3,5 roku
Výše investice: 350 milionů eur
Kapacita diváků: 10 000 – 40 000
Architekt: Atelier Christian de Portzamparc
Dodavatel opláštění: SIPRAL a.s.
− 600 ks šupin (cca 9 000 m2)
− 850 m2 okenních konstrukcí
− 8500 m2 plechové fasády, včetně podhledů

Tisková zpráva
foto: Sipral


U Arena, Nanterre, France from Sipral on Vimeo.

www.uarena.com

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

 
 
 
 
48.895302
2.229172
Stadion U Arena v Paříži

Stadion U Arena v Paříži
99 Jardins de l'Arche
92000 Nanterre, Francie

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz