Stát schválil rekonstrukci osmi nádražních budov

Stát schválil rekonstrukci osmi nádražních budov

(17. 3. 2020) Většina připravovaných projektů zahrnuje rekonstrukce stávajících budov

 
 
 
 

Stát schválil rekonstrukci osmi nádražních budov

(ČTK) - Správa železnic připravuje rekonstrukci dalších osmi nádražních budov za téměř 376 milionů korun. Plány rekonstrukcí nyní schválila i centrální komise ministerstva dopravy. K největším projektům patří oprava památkově chráněné budovy v Bečově nad Teplou či rekonstrukce nádraží v Bílině. V pondělí 16. března o tom informovala Správa železnic.

Rekonstrukce, případně stavby úplně nových nádražních budov, čekají železniční nádraží v Aši, Chodově, Bílině, Bečově nad Teplou, Světlé nad Sázavou, Dětřichově nad Bystřicí, Valšově či Moravském Berouně.

Po schválení záměru projektů ministerstvem bude Správa železnic pokračovat v přípravě rekonstrukcí. Před zahájením stavebních prací je nutné ke stavbám získání stavebního povolení a vyhlášení veřejné zakázky na zhotovitele prací.

Nejdražší stavbou bude rekonstrukce nádraží v Bečově nad Teplou za 67 milionů korun. Rekonstrukce, která by měla začít za dva roky, bude vedle památkově chráněné budovy zahrnovat také opravu přilehlého okolí. Za rok by měla začít také kompletní oprava nádraží v Bílině za 54 milionů korun.

Většina připravovaných projektů zahrnuje rekonstrukce stávajících budov. Nové stavby místo současných již nevyhovujících budov by měly vzniknout v Chodově či Dětřichově nad Bystřicí.

Pro letošní rok plánuje Správa železnic rekonstrukci celkem 116 nádražních budov. Vedle toho začne příprava dalších 55 nádražních objektů. Náklady na modernizace a jejich přípravy by letos měly stát více než 1,7 miliardy korun. Loni organizace do nádražních budov investovala 1,5 miliardy korun.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

17. 3. 2020 15:22:31. Re: Stát schválil rekonstrukci osmi nádražních budov. Jiří Kalvach

17. 3. 2020 15:24:15. Re: Stát schválil rekonstrukci osmi nádražních budov. Jiří Kalvach

 
 
 
 

17. 3. 2020 15:22:31. Re: Stát schválil rekonstrukci osmi nádražních budov. Jiří Kalvach

  Pořádáme snad soutěže o nejkrásnější nádražní budovu? V době nutných jiných investic do dopravní infrastruktury? Zde je na místě střídmost každé úpravy, modernizace nebo prosté úpravy. Víc investic by mělo jít do bezpečnosti provozu na kolejích i na D a I.třídě silnic. Je-li to z fondu oprav nebo ne, to je přece jedno. Je to z vyčleněných prostředků, víc z dotací než výnosů. Tak oploťme všechny dálnice i rychlostní silnice a postavme podchody i mosty pro zvěř! Mimoúrovňové křížení páteřních železničních tratí s všemi silnicemi. To je CÍL, který musíme preferovat především!

17. 3. 2020 15:24:15. Re: Stát schválil rekonstrukci osmi nádražních budov. Jiří Kalvach

  Oprava textu: "......modernizace nebo prosté OPRAVY." Tak to má být správně.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz