Stavba Europaallee u curyšského nádraží pokračuje

Stavba Europaallee u curyšského nádraží pokračuje

(28. 1. 2016)

   
 
 
 
 

Stavba Europaallee u curyšského nádraží pokračuje

PORR Suisse má významný podíl na výstavbě nového průkopnického projektu v Curychu
PORR Suisse získala novou velkou zakázku: Jako generální dodavatel bude projektovat i stavět stavební úsek F v curyšské Europaallee pro SBB Immobilien, jednu z nevýznamnějších developerských firem ve Švýcarsku. Již v minulém roce byla PORR pověřena realizací stavebních polí B a D. Práce na stavebním úseku F odstartují v dubnu, předání na klíč je plánováno na březen 2019. Výše zakázky je 155 mil. švýcarských franků (zhruba 140 mil. EUR).

„Skutečnost, že se náš zadavatel znovu rozhodl pro PORR Suisse, potvrzuje úspěšnost naší dosavadní spolupráce - je to opravdový důkaz důvěry. Kromě toho signalizuje, že jsme se ve Švýcarsku etablovali jako silný stavební koncern,“ podtrhuje význam projektu Karl-Heinz Strauss, předseda představenstva PORR AG.

Europaallee bude pro Curych avantgardním projektem. Tři z celkových osmi stavebních úseků budeme realizovat my. Jedná se o úžasný projekt, při kterém můžeme opět dokázat, že jsme zkušení a že naše práce je kvalitní,“ pokračuje Strauss.

Stavební úsek F v detailu
Prestižní projekt zahrnuje celkovou plochu cca 47.000 m2, resp. stavební objem 160.400 m3. Jako základ posloužil projekt kanceláře architektů Boltshauser Architekten, jejíž návrh vyšel z dvoustupňové architektonické soutěže jako vítěz. Návrh počítá s komplexem budov na vysoké architektonické úrovni, který splňuje všechny náročné požadavky na umístění uprostřed centra Curychu. Vedle volně stojící věže s 16 podlažími vzniká další stavební těleso s čtyřpodlažním soklem, nad kterým se vztyčí dvě obytné věže s 6, resp. 10 podlažími. Od dubna 2019 by se měly všechny 172 byty i prostory určené pro služby, prodejny a gastronomii zaplnit životem.

Všechna tři stavební pole B, D a F realizuje PORR Suisse pro společnost SBB Immobilien. Jsou situována za sebou podél Europaallee a zaplňují prostor mezi náměstími Europaplatz a Gustav-Gull Platz. Společně tak vedle kolejí curyšského hlavního nádraží vytvářejí atraktivní zakončení celého komplexu budov.

Doplněno Stavbaweb:
Podrobné informace o projektu včetně výkresů najdete zde: 
Europaallee Curych / budova F
Soutěžní návrh na stránkách architektů - ZDE.
Projekt na stránkách architektů - ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz