Stavba roku 2014: Rekonstrukce lanové dráhy na Sněžku

Stavba roku 2014: Rekonstrukce lanové dráhy na Sněžku

(23. 10. 2014) Rekonstrukce lanové dráhy na Sněžku je unikátním projektem celorepublikového významu, jehož realizace probíhala v nejpřísněji chráněné zóně Krkonošského národního parku.

 
 
 
 

Stavba roku 2014: Rekonstrukce lanové dráhy na Sněžku

Rekonstrukce lanové dráhy na Sněžku je unikátním projektem celorepublikového významu, jehož realizace probíhala v nejpřísněji chráněné zóně Krkonošského národního parku.

Investor: Město Pec pod Sněžkou
Autor: Miloš Pařízek - TRENTO s.r.o., Zdeněk Mikulecký,David Kratochvíl
Dodavatel: BAK stavební společnost, a.s.
Dodavatel technologie: LEITNER A.G. (Itálie)
Výrobce kabinek: Transporta Chrudim (v licenci Von Roll)


Lanová dráha Pec pod Sněžkou – Růžová hora – Sněžka je dvojúseková kabinková lanová dráha v Krkonoších, která byla uvedena do provozu v letech 2013 a 2014. Jedná se o dvě navazující, na sobě nezávislé oběžné lanovky se střední stanicí na Růžové hoře, v níž však nemusí cestující přestupovat. Z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek na Sněžce (silného větru aj.) může být v některých dnech či obdobích v provozu pouze dolní úsek dráhy.

Kabinková lanová dráha byla postavena v trase původní sedačkové, jež byla uvedena do provozu v roce 1949. Provoz na ní byl ukončen v roce 2012, přičemž stavba nové dráhy (jejíž trasa byla v Peci prodloužena blíže k městu) začala již na podzim 2011. Více na stránkách lanovky zde.Plány si můžete prohlédnout zde.
www.snezkalanovka.czZákladní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz