Interiér kavárny v Praze

Efsy Café v Praze od studia KIDZ ztělesňuje koncept propojení přírody a urbanismu. Název Efsy představuje přepis iniciál z anglických slov „flowers“ (květiny) a „coffee“ (káva), což je základem projektu bohatého na zeleň a kávovou kulturu. Postupem času se koncept rozšířil o bar, který přinesl slogan „Fresh AM, Sexy PM“, zdůrazňující dvojí povahu podniku – osvěžující ráno a sexy večer.

Interiér kavárny v Praze, autoři Kidz, foto Ruben Movsisian

Kavárnadělá dojem zahrady s přirozenými cestičkami vedoucími k odlehlým místům, čímž vytváří atmosféru klidu a soukromí. Prostor byl rozdělen do několika zón, aby se vytvořily různé nálady. Hlavní hala symbolizuje městskou zahradu s dlouhými liniemi, jako je 8 metrů dlouhá pohovka a bar. Druhá hala, což je barová zóna, nabízí intimnější atmosféru s tlumenými barvami a speciálním osvětlením, čímž vytváří pocit jednoty a přirozené monolitnosti.

Interiér kavárny v Praze, autoři Kidz, foto Ruben Movsisian

Reference na přírodu jsou klíčovým designovým prvkem. Závěsy kolem stěn záměrně připomínají kmeny stromů, evokující rytmus lesa nebo zahrady. Průchody v hlavní hale přidávají iluzi perspektivy, která se odráží v zrcadlech, což zdůrazňuje důležitost vnitřní krásy každého návštěvníka.

Interiér kavárny v Praze, autoři Kidz, foto Ruben Movsisian

Ústřední společný stůl, navržený tak, aby vypadal jako přírodní prvek vyrůstající z podlahy, je ozdoben rostlinami a skládá se ze čtyř stolů s třemi místy, čímž podporuje pocit komunity a jednoty navzdory individualitě každého místa.

Studio KIDZ také navrhlo grafický design projektu. Logo, nakreslené pomocí kapek vody na papíře, vyjadřuje přirozené tvary a harmonii s přírodou. Znak na fasádě, který odpovídá barvám interiéru, bezproblémově zapadá do městského designového kódu, vytvářející kontrast s architekturou budovy, přičemž zachovává celkovou stylistickou koherenci.

Místo: Praha Seifertova 570/55
Rok realizace 2024
Plocha 160 m2
Autoři: Kidz
Tým: Ruben Movsisian, Daniil Savinskiy, Dasha Lebedeva, Julia Tsuglenok, Tatyana Kurochkina
Foto: Ruben Movsisian

Autorská zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*