Pho King Restaurant

Vietnamská restaurace sídlí v nárožním domě, kde kdysi působil čínský bufet. Prvním výrazným prvkem interiéru jsou obnažené cihlové stěny, které dotvářejí rustikální atmosféru restaurace. Hlavním středobodem je otevřená kuchyně s pultem, kde hosté mohou přímo sledovat přípravu svých jídel na woku, což dodává restauraci zvýšenou interaktivitu a autentičnost.

Pro hosty jsou k dispozici různé možnosti sezení. Klasické stoly umožňují tradiční posezení, zatímco nezvyklý dlouhý společný stůl vytváří živou a společenskou atmosféru, ideální pro větší skupiny. Tento unikátní stůl byl vyroben z recyklovaných kovových traverz, které zůstaly nevyužity po předchozích úpravách prostoru. Pro ty, kdo preferují výhled, nabízí bar při okně možnost sledovat rušný provoz na ulici, což přidává k živé atmosféře. Vedle pultu s kasou je vystavena široká škála čerstvých surovin a místních produktů, které si hosté mohou zakoupit na doma.

V celém prostoru restaurace se nacházejí červené akcenty v grafice a nábytku, které vnášejí energii a jemně odkazují na vietnamskou kulturu. Zajímavostí jsou židle před pultem a dlouhým stolem, vyrobené z recyklovaných beden od nápojů, což přidává dekoru jedinečný a ekologický dotek. 

Při volbě materiálů v oblasti stravování je třeba sledovat nejen hledisko estetické, ale především technické parametry, mnohé stanovené normami. Materiály musejí být také extrémně odolné, snadno čistitelné, podlahy samozřejmě bezpečné jako keramické obklady, corten ad. Nedaleko otevřené kuchyně se nachází zadní místnost, obklopená cortenovým plechem, který nejen odděluje kuchyni od části pro hosty, ale zároveň propůjčuje restauraci moderní a průmyslový vzhled. 

Celkově řečeno, Pho King nabízí jedinečný gastronomický zážitek spojený s autentickou vietnamskou kuchyní a výjimečným designem a atmosférou.

StudioSOA architekti
AutorŠtefan Šulek
Webwww.s-o-a.cz
Sociální médiawww.instagram.com/soaarchitekti
www.facebook.com/SOAarchitekti
SpoluautorMarie Hojná
Adam Šterbák
 
FotografieMatej Hakár, www.matejhakar.com
SpolupráceGastro: Cortec
Grafika: King Media

Zdroj: www.linka.news

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*