NK chce Klementinum bez aut, počítá s podzemními garážemi
Praha 5. dubna (ČTK) – Z areálu barokního Klementina by měla zmizet auta, ředitel Národní knihovny (NK) Tomáš Böhm plánuje vybudování vjezdu z Platnéřské ulice do podzemních garáží s kapacitou 20 aut a manipulační plochou pro zásobování. Areál Klementina by se tím zklidnil a otevřel by se různým akcím pro veřejnost. Böhm to dnes řekl ČTK. Do konce dubna chce vypsat výběrové řízení na druhou etapu revitalizace Klementina a do půlky dubna tendr na dostavbu depozitáře v Hostivaři.





















Děkuji za další dávku inspirace ze světa architektury a staveb 👏
no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…
Pokud se na plochách bude používat posypová sůl, tak si rostliny opravdu pochutnají…