Vila u Prahy

„Garden vila“ u Prahy je vítěz soutěže Interiér roku 2023 v kategorii Novostavba. Vila je ztělesnění konceptu, který Atelier Kunc charakterizuje – bydlení v zahradě. Bungalov, zcela otevřený do zahrady, uzavřený do ulice, je v jedné části zvednutý do odděleného ložnicového patra. Objemy jednotlivých funkcí jsou za sebou seskládány do liniové kompozice. Velkorysá vstupní hala s atriem odděluje pracovnu s garážovými stání a zázemí od obytného prostoru, na který je napojená master bedroom.

Celý dům, byt na zahradě, je koncipovaný jako jeden plynoucí prostor z interiéru přes terasy do exteriéru, a to především proto, že víme, že bydlení nekončí doma. Příjemnou atmosféru interiéru podtrhují použité jemné přírodní materiály. Dubové podlahy, béžové stěrky, travertin, medové lamelové podhledy. Do detailu vyladěná kuchyňská část, pocitově oddělená od zbytku obytného prostoru kuchyňským ostrůvkem. Masivní jídelní stůl orámovaný černými ikonickými židlemi, který je možné od části se sedací soupravou oddělit posuvnou lamelovou stěnou. Nenápadně krásná architektura, ve které se skvěle bydlí.

Autorská zpráva

Autoři: Michal Kunc, Petr Tesař, Pavol Sojka, Michal Sůva / ATELIER KUNC architects

Foto: Peter Fabo

Vila u Prahy, autoři Michal Kunc, Petr Tesař, Pavol Sojka, Michal Sůva / ATELIER KUNC architects, foto Peter Fabo

Soutěž Interiér roku, kterou pořádá Institut bytového designu, každoročně oceňuje výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty. Do devátého ročníku soutěže designéři a architekti přihlašovali své nově realizované projekty do 28. 2. 2024. Více se dozvíte na www.interierroku.cz. Časopis STAVBA a stavbaweb.cz jsou mediálními partnery soutěže.

Vila u Prahy, autoři Michal Kunc, Petr Tesař, Pavol Sojka, Michal Sůva / ATELIER KUNC architects, foto Peter Fabo

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*