Rodinný dům v Přezleticích

Rodinný dům v Přezleticích, autoři a foto Gebas atelier

Rekonstrukce původního domu z 90. let minulého století a nová přístavba od Gebas atelier. V rodinném domě o velikosti 5+kk s užitnou plochou včetně garáže 381,50 m2 žije tříčlenná rodina. Požadavkem bylo zvětšení prostoru k bydlení a moderní vzhled domu.

Cílem rekonstrukce bylo maximálně využít potenciál zahrady a propojit ji nenásilně s domem a zároveň zpříjemnit každodenní provoz domácnosti tím, že všechny úložné a technické prostory umístíme mimo běžně obytnou zónu. Velkou výhodou byla také již vzrostlá zahrada, která organicky rozšiřuje dům a stává se vizuální součástí interiéru.

Rodinný dům v Přezleticích, autoři a foto Gebas atelier

V první části prací přišly na řadu bourací práce, kde byly odstraněny některé příčky v obytné části v přízemí a zvětšení otvorů pro nová okna. Došlo také k zateplení některých částí domu včetně střechy. V 1. patře v místě původní zimní zahrady vznikl další pokoj. Během bouracích prací byly do obvodových stěn garáže realizovány nové otvory (dveře, okna).

Další částí je nová přístavba včetně hlavního vstupu, který spojuje obě části domu. Hlavní vstup je navržen z jižní strany. Do domu se vstupuje hlavním vchodem, dále do chodby, odkud je možné jít do wellness, prádelny nebo garáže (pravá část domu – nová přístavba) nebo do obytného prostoru s kuchyňským koutem, pracovny a koupelny (levá část domu).

Rodinný dům v Přezleticích, autoři a foto Gebas atelier

V obytném prostoru se nachází masivní dubové schodiště vedoucí do druhého patra na chodbu, ze které je vstup do dvou pokojů, koupelny a do ložnice. Ložnice má samostatnou koupelnu a šatnu. Na chodbě se nachází stahovací schodiště na půdu. V přístavbě, do které se vchází ze vstupu a z garáže, se nachází wellness se samostatným wc, sprchou a saunou. Dále prádelna, technická místnosti a sklad.

Zastavěná plocha: 324,9 m2 (+ terasy, zpevněné plochy a bazén)

Užitná plocha: 381,5 m2 (+ venkovní plochy a bazén)

Autorská zpráva, kráceno

One Comment

  1. To točité schodiště je jediné v domě? V textu se o jiném nepíše, ale nedovedu si představit stěhování nábytku do patra.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*