SYNEGO v novém Centru komplexní rehabilitace Lázně Bělohrad

Zhruba šestnáct kilometrů na východ od Jičína najdete nevelké podkrkonošské městečko Lázně Bělohrad. Zdejší lázeňství má více než stotřicetiletou tradici a je zaměřeno především na léčbu pohybového aparátu, gynekologických, neurologických, onkologických a kožních onemocnění. Lázně během své historie navštěvovaly i slavné osobnosti, jakým byl například Karel Václav Rais, Eliška Krásnohorská, Karel Jaromír Erben a další. Postupně zde vyrostlo několik lázeňských domů obklopených malebným parkem Bažantnice. Posledním takovým počinem byla stavba zcela nového objektu – Centrum komplexní rehabilitace. Jedná se o moderní zařízení, které se zaměřuje na neurorehabilitaci a poskytuje následnou rehabilitační péči na 60ti lůžkách. Budova patří společnosti Lázně Bělohrad a.s. 

Konstrukce objektu a oken 

Objekt Centra komplexní rehabilitace tvoří konstrukce z prefabrikovaných betonových dílců montovaných přímo na stavbě. Jedná se o svislé i horizontální díly doplněné vyzdívkami z Porothermu. Směrem do země musela být z důvodu značného množství spodní vody realizovaná tzv. „bílá vana“ zakrytá betonovým stropem. Obálka objektu je zateplena 20cm vrstvou minerální vlny. Teplo je do objektu dodáváno teplovodem z místní kotelny, která zásobuje všechny lázeňské domy. Autorem architektonického návrhu bylo studio LT Projekt z Brna, správcem stavby byl EUROINTER CZ, s.r.o. Výplně stavebních otvorů tvoří šestikomorové profilové systémy SYNEGO AD od firmy REHAU doplněné izolačním trojsklem se stavební hloubkou 80 mm. Výrobcem, dodavatelem a realizátorem okenních systémů se stala firma OKAY PLAST, s.r.o. 

Okna v barvě lázeňské

Při výběru plastového okenního systému byly brány v potaz dva požadavky. Předně to byla kvalita oken, která musela odpovídat nároku na tepelně-izolační vlastnosti a dále barevnost, která měla korespondovat s vizuálem ostatních lázeňských domů. U oken SYNEGO AD byly proto dodavatelem deklarovány součinitelé prostupu tepla profilem i sklem, což odpovídalo zadání. Plastová okna SYNEGO jsou stálicí na trhu s plastovými okny, přičemž se jedná o kompromis mezi řadou profilů REHAU BRILLANT a špičkovým systémem ARTEVO, který je ovšem vyráběn z kompozitního materiálu a představuje to nejlepší co na trhu s plastovými okny lze pořídit. Přesto okna SYNEGO představují velmi kvalitní a hlavně tradiční systém s výbornou tepelnou izolací a hlukovým útlumem, což v tomto konkrétním případě nebylo až tak důležité, neboť lázeňské městečko je poklidné místo bez většího ruchu. V objektu je několik typů oken, ve většině případů jednokřídlých. Jsou zde i speciality jako okna s pevným bočním dílcem, balkonová okna apod. Jak bylo řečeno, jedním z požadavků investora byla barevná identita s ostatními lázeňskými domy. Tento specifický požadavek dokázala firma OKAY PLAST, s.r.o., realizovat barevným nástřikem podle vzorníku RAL v odstínu 8025. Nástřik byl proveden z pouze vnější strany profilu přímo ve výrobním závodě v Německu. Vnitřní strana zůstala bílá. Ve stejném odstínu pak OKAY PLAST dodal i žaluzie a parapety, aby bylo vše dohromady sladěno, což se na první pohled zdařilo. Dodejme, že okna SYNEGO jsou kompletována s kováním značky ROTO.

www.rehau.cz

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*