Stéphane Maupin: RATP formation center

Stéphane Maupin: RATP formation center

(18. 4. 2011) Francouzská kancelář stéphane maupin dokončila RATP formation center, budovu, která přeskupuje původně rozptýlené dílny údržbářů pařížského dopravního systému. Projekt se nalézá na okraji pařížského centra, kde se městské zástavba mění v heterogenní průmyslovou zónu. Nová budova je situována mezi pařížskou hlavní dálnicí, tratěmi železnice, továrnami a sociálními bytovými domy. Je ovlivněna brutalismem této městské koláže, kde se betonové sloupy střetávají se surovým materiálem.

 
 
 
 

Stéphane Maupin: RATP formation center

Francouzská kancelář stéphane maupin dokončila RATP formation center, budovu, která přeskupuje původně rozptýlené dílny údržbářů pařížského dopravního systému. Projekt se nalézá na okraji pařížského centra, kde se městské zástavba mění v heterogenní průmyslovou zónu. Nová budova je situována mezi pařížskou hlavní dálnicí, tratěmi železnice, továrnami a sociálními bytovými domy. Je ovlivněna brutalismem této městské koláže, kde se betonové sloupy střetávají se surovým materiálem.

Soutěž: září 2010
Klient: RATP / SEDP
Autorský tým: Fantastic + DVVD + GLI
Cena/plocha: 6 300 000 € / 3400 m²
Foto: Cécile Septet

Dvacet metrů vysoká, abnormální betonová konstrukce ovládá trojúhelníkový pozemek. Tvar je vymezen parkovištěm, silnicí a železničními tratěmi. Hranaté výstupky dodávají dodávají hmotě budovy hloubku a zajímavost jinak jednoduchému půdorysu.


vlevo - "severní příď", vpravo - konzola se schodištěm

Každé z pěti pater obsahuje jiný program, který je organizován kolem centrálního příjemného schodiště. Všechny ostatní komunikační prostory jsou navrženy jako přídavky k hlavní konstrukci. 

Trojramenná vrtule na střeše budovy kombinuje funkci vertikálního komína a nosiče reflektorů. Je pokrytá solárními panely. Ač je symbolem ekologické orientace společnosti, je esteticky silná.
 
   střešní terasa
Přízemí1. NP


2. NP

3. NP

4. NP5. NP


Západní pohledVýchodní pohled


Jižní pohled


Řez 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Výroba

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz