Strip mall Spektrum Čestlice

Strip mall Spektrum Čestlice

(27. 11. 2018) Autory návrhu jsou Chapman Taylor Architects, okolí centra mají na starosti Šmídová Landscape Architects

   
 
 
 
 

Strip mall Spektrum Čestlice

Čestlické obchodní centrum Spektrum půjde k zemi. Na jeho místě otevře CPI Property Group unikátní strip mall
Investičně-realitní skupina CPI Property Group (dále jen CPI PG) postaví na místě čestlického OC Spektrum nové obchodní centrum s prvky moderního minimalismu. Nové Spektrum se bude vymykat standardům obdobných projektů, proto pro něj CPI PG volí název strip mall, pro který je typický otevřený koncept nakupování a také princip „convenience shopping“. Současné Spektrum zavře na konci června příštího roku. Na nové podobě pracují renomovaní architekti, autory návrhu jsou Chapman Taylor Architects, okolí centra mají pak na starosti Šmídová Landscape Architects. Celková investice dosáhne 300 milionů korun a nové centrum bude otevřeno před Vánocemi roku 2020.

„Není tajemstvím, že v okolí blízkých Průhonic bydlí lidé s výrazně vyššími příjmy a kupní silou až o 40 procent vyšší, než je průměr ČR. Právě tito lidé jsou klíčovou klientelou Spektra a právě pro ně jsme nové Spektrum připravili tak, abychom nabídli kombinaci pohodlného a jednoduchého nakupování na úrovni – klademe důraz na vytvoření krásného prostředí kombinací kvalitních materiálů a propracované zahradní architektury,“ říká Ondřej Křivanec, asset manager CPI PG.

Nové Spektrum nabídne do dvaceti prodejních jednotek a 6 600 metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Budova nabídne budoucím nájemníkům vestavbu duplexů, tedy druhého patra, kterým mohou rozšířit prodejní plochu. Prémiovost nového Spektra podtrhne také okolní zeleň ve skladbě 30 druhů rostlin a 4 druhy stromů. Prémiovost nového Spektra podtrhne také okolní zeleň ve skladbě 30 druhů rostlin a 4 druhy stromů.

 „Rozhodnutí postavit nové Spektrum je výsledkem řady analýz a studií a jsme přesvědčeni, že se jedná o nejlepší řešení. V rámci všech modernizací klademe velký důraz na individualizaci centra tak, aby vyhovovala hlavní cílové skupině. Quadrio tedy nabízí nadstandardní gastro zónu, IGY v Českých Budějovicích je primárně zaměřeno na módu a Spektrum nabídne rychlé a pohodlné nakupování ve vysokém standardu,“ doplňuje Petr Brabec, head of asset management shopping centres v CPI PG.
tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

4. 12. 2018 16:19:00. Re: Strip mall Spektrum Čestlice. Jadran
6. 12. 2018 10:29:37. Re: Re: Strip mall Spektrum Čestlice. Jitka
7. 4. 2019 19:10:44. Re: Re: Strip mall Spektrum Čestlice. Jiří

 
 
 
 

4. 12. 2018 16:19:00. Re: Strip mall Spektrum Čestlice. Jadran

  Nechám stranou stavbu, ale nesmírně mně pobavilo jak je to celé cool a world, samí Architects (dokonce i Landscape), celé to řeší CPI Property Group, bude tady probíhat convinience shopping a tak jediné, co mi tam moc nelícuje jeto jméno onoho asset managera - neměl by se okamžitě dát překřtít na Andrew Crooked? To jméno Ondřej Křivanec zní tak sprostě česky, až je z toho jednomu najednou smutno.

6. 12. 2018 10:29:37. Re: Re: Strip mall Spektrum Čestlice. Jitka

  V tomhle mi mluvíte z duše.

7. 4. 2019 19:10:44. Re: Re: Strip mall Spektrum Čestlice. Jiří

  Mám stejný postřeh jako Vy. Téměř třicet let se živím jako statik a konečně až z toho cool článku jsem se dozvěděl, že druhé patro se česky řekne duplex. Ještě že objekt nemá třeba 8 podlaží, to by byl asi octoplex. Také je skvělý nápad jmenovat se Šmídová Landscape Architects.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz