Strojní fakulta projde rekonstrukcí pláště i vnitřku za 180 mil.

Strojní fakulta projde rekonstrukcí pláště i vnitřku za 180 mil.

(3. 1. 2013) (ČTK) - Kdysi nejvyšší budova v Brně z roku 1985, Fakulta strojního inženýrství Vysokého učení technického (VUT) v Králově Poli, se dočká nového opláštění. Součástí zakázky za téměř 180 milionů korun jsou i další rekonstrukce uvnitř 74 metrů vysoké budovy. Přípravné práce začaly už v prosinci, naplno se rozběhly včera, uvedla mluvčí VUT Jitka Vanýsková.

 
 
 
 

Strojní fakulta projde rekonstrukcí pláště i vnitřku za 180 mil.

(ČTK) - Kdysi nejvyšší budova v Brně z roku 1985, Fakulta strojního inženýrství Vysokého učení technického (VUT) v Králově Poli, se dočká nového opláštění. Součástí zakázky za téměř 180 milionů korun jsou i další rekonstrukce uvnitř 74 metrů vysoké budovy. Přípravné práce začaly už v prosinci, naplno se rozběhly včera, uvedla mluvčí VUT Jitka Vanýsková.

Fakulta strojního inženýrství v Brně (zdroj: Wikipedie, foto: Jan Symon)
"Včera začali  vystěhovávat čtvrté až sedmé patro a do 4. února budou uvolněna první tři patra. Rekonstrukci provázejí nemalé problémy, protože probíhá za plného provozu. Naštěstí má VUT k dispozici areál v Údolní ulici, který fakultě poslouží jako dočasné útočiště,"
vysvětlila Vanýsková.

Během oprav se přemístí děkanát, studijní oddělení a bufet. Provoz pobočky České spořitelny a prodejny skript bude zajištěn v přízemí budovy. Vznikne i nová vrátnice, rekonstrukcí projde vstupní hala.

Práce na výškové budově mají trvat tři čtvrtě roku. "Dojde k výrazné úspoře při vytápění, unikátní systém jednotrubkového topení bude nahrazen standardním. Vyřeší se také letní provoz díky nové vzduchotechnice," informovala Vanýsková. Budova bude mít nové slaboproudé rozvody a novou protipožární signalizaci.

Budova fakulty se začala stavět v roce 1975, dokončena byla o deset let později. Nejvyšší v Brně byla do jara loňského roku, kdy byl dostavěn Spielberk Tower B s 85 metry.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz