Strop, který v létě chladí a v zimě hřeje

Strop, který v létě chladí a v zimě hřeje

(8. 10. 2019) Účinek zvyšuje kombinace s podhledem ze speciálních sádrokartonových desek Knauf Thermoboard

   
 
 
 
 

Strop, který v létě chladí a v zimě hřeje

Horké léto je sice definitivně za námi a tak vám možná přijde divné, proč se zrovna teď zabývat chladicím stropem? Odpověď je jednoduchá, systém totiž nabízí geniální kombinaci chlazení a vytápění. Takže před topnou sezónou se vlastně jedná o velmi aktuální téma. Navíc v příštím roce nás horké dny zcela určitě neminou. Komfort, který vám chladicí a topné stropy poskytnou, žádný jiný systém neumí.

Systém funguje na principu kapilárních rohoží, ve kterých proudí studená nebo teplá voda. Účinek se zvyšuje kombinací rohoží s podhledem ze speciálních sádrokartonových desek Knauf Thermoboard. Z hlediska tepelné účinnosti nabízí Knauf dvě varianty těchto desek: Knauf Thermoboard Plus a Knauf Thermoboard. Desky s označením Plus mají ve svém jádře obsaženy kousky grafitu, který jako vynikající vodič významně zlepšuje tepelnou vodivost desky. Další alternativou jsou akustické děrované desky Knauf Cleaneo Thermoboard Plus a Knauf Cleaneo Thermoboard. Tyto desky kromě výborné tepelné vodivosti umí také účinně pohlcovat hluk a svým vzhledem prostor ještě vylepšit (designový podhled). K tomu se navíc přidává efekt čištění vzduchu, protože díky přísadě Zeolit jsou schopny tyto desky úspěšně rozkládat škodlivé látky v ovzduší interiéru. Používají se k opláštění topných či chladících systémů v prostorech, které vedle dobré tepelné vodivosti požadují i dobrou prostorovou akustiku a mají vyšší nároky na design.

Chladit či topit můžete i ve stěnách
Ve všech případech nabízí systém kapilárních rohoží řadu výhod, například se nevíří prach, nedochází k průvanu, nekondenzuje vlhkost, kterou není třeba odvádět. Chladný vzduch je těžší a hustší než teplý, takže přirozeně klesá dolů. Díky kombinaci vyzařování a chlazení vzduchem stačí teplota místnosti 24 až 26 °C, což šetří náklady na energii.

Mezi jednoznačné výhody patří:
• Systém je zabudovaný do stavební konstrukce.
• Montáž standardní sádrokartonářskou technologií.
• Topení i chlazení v jednom systému – minimalizace investičních nákladů.
• Velmi rychlá reakční doba – kapilární rohože jsou umístěny přímo na desce.
• Pocitově nejvyšší možný komfort pro uživatele – bezprašné místnosti vhodné pro alergiky a astmatiky.

Chladicí stropy je možné instalovat prakticky do všech prostor. Použít je lze i při rekonstrukcích rodinných domů, ale uvažovat by o nich měli hlavně ti, kteří stavbu domu teprve plánují. Vstupní investice je sice vyšší, ale provozní náklady jsou výrazně nižší. Tento systém se speciálními sádrokartonovými deskami Knauf Thermoboard Plus najdete v řadě rodinných domů, nebo například v bytech v nejvyšším pražském bytovém komplexu V TOWER.
Podrobně o chladicích stropech na Knauf.cz

podle podkladů společnosti KNAUF


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz