Strop, který v létě chladí a v zimě hřeje

Strop, který v létě chladí a v zimě hřeje

(8. 10. 2019) Účinek zvyšuje kombinace s podhledem ze speciálních sádrokartonových desek Knauf Thermoboard

   
 
 
 
 

Strop, který v létě chladí a v zimě hřeje

Horké léto je sice definitivně za námi a tak vám možná přijde divné, proč se zrovna teď zabývat chladicím stropem? Odpověď je jednoduchá, systém totiž nabízí geniální kombinaci chlazení a vytápění. Takže před topnou sezónou se vlastně jedná o velmi aktuální téma. Navíc v příštím roce nás horké dny zcela určitě neminou. Komfort, který vám chladicí a topné stropy poskytnou, žádný jiný systém neumí.

Systém funguje na principu kapilárních rohoží, ve kterých proudí studená nebo teplá voda. Účinek se zvyšuje kombinací rohoží s podhledem ze speciálních sádrokartonových desek Knauf Thermoboard. Z hlediska tepelné účinnosti nabízí Knauf dvě varianty těchto desek: Knauf Thermoboard Plus a Knauf Thermoboard. Desky s označením Plus mají ve svém jádře obsaženy kousky grafitu, který jako vynikající vodič významně zlepšuje tepelnou vodivost desky. Další alternativou jsou akustické děrované desky Knauf Cleaneo Thermoboard Plus a Knauf Cleaneo Thermoboard. Tyto desky kromě výborné tepelné vodivosti umí také účinně pohlcovat hluk a svým vzhledem prostor ještě vylepšit (designový podhled). K tomu se navíc přidává efekt čištění vzduchu, protože díky přísadě Zeolit jsou schopny tyto desky úspěšně rozkládat škodlivé látky v ovzduší interiéru. Používají se k opláštění topných či chladících systémů v prostorech, které vedle dobré tepelné vodivosti požadují i dobrou prostorovou akustiku a mají vyšší nároky na design.

Chladit či topit můžete i ve stěnách
Ve všech případech nabízí systém kapilárních rohoží řadu výhod, například se nevíří prach, nedochází k průvanu, nekondenzuje vlhkost, kterou není třeba odvádět. Chladný vzduch je těžší a hustší než teplý, takže přirozeně klesá dolů. Díky kombinaci vyzařování a chlazení vzduchem stačí teplota místnosti 24 až 26 °C, což šetří náklady na energii.

Mezi jednoznačné výhody patří:
• Systém je zabudovaný do stavební konstrukce.
• Montáž standardní sádrokartonářskou technologií.
• Topení i chlazení v jednom systému – minimalizace investičních nákladů.
• Velmi rychlá reakční doba – kapilární rohože jsou umístěny přímo na desce.
• Pocitově nejvyšší možný komfort pro uživatele – bezprašné místnosti vhodné pro alergiky a astmatiky.

Chladicí stropy je možné instalovat prakticky do všech prostor. Použít je lze i při rekonstrukcích rodinných domů, ale uvažovat by o nich měli hlavně ti, kteří stavbu domu teprve plánují. Vstupní investice je sice vyšší, ale provozní náklady jsou výrazně nižší. Tento systém se speciálními sádrokartonovými deskami Knauf Thermoboard Plus najdete v řadě rodinných domů, nebo například v bytech v nejvyšším pražském bytovém komplexu V TOWER.
Podrobně o chladicích stropech na Knauf.cz

podle podkladů společnosti KNAUF


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 1. 2020 11:37:05

Re: Re: Praha bude chránit panorama města, střech a podpoří stav...

Praha patří mezi nejkrásnější města světa díky jedinečnému urbanismu - celkovému uspořádání historického jádra i fantastické architektuře - málo kde najdeme tak bohatou směs stylů od románského po slohy 19.století. Za Karla IV. to byla jedna z největších metropolí Evropy a v době baroka již tehdy uznávaná svou jedinečnou krásou. Proč bychom jako Češi neměli být hrdí na tak úžasnou hodnotu? Praha zůstala jedinečná jen proto, že jsme v minulosti neměli dost peněz ji přestavět a tedy zničit, jak se to stalo v jiných evropských metropolích. Teď víceméně bez naší zásluhy vlastníme velkou devízu. Tohle vše ale neznamená, že v Praze musí být šmelina a kriminalita, To s tím nijak nesouvisí, spíše bych řekl, že zatímco krásná Praha možná ani není tak přímo vizitka českých schopností, to, co se děje dnes, česká vizitka je. Také se v Praze můžou stavět mrakodrapy, jen ne do historického panoramatu, to přece není nic hrozného. Proč bychom neměli jedinečnou starou Prahu a vedle rostly moderní čtvrtě. Jen to dělejme rozumně, ne tak, jako v mnoha zničených městech a vesnicích za komunistů, ale bohužel i za dnešní doby. Management je první vlaštovkou rozumného přístupu k rozvoji Prahy a pokud bude trend pokračovat, můžeme se dočkat i dalších rozumných opatření, jako vytěsnění šmeliny a grázlovství. Ale to je běh na dlouhou trať a nezapomínejme, že všechno, co se v Praze děje, je víceméně výsledek českých poměrů. Tak se snažme, abychom nemusely pořád jen koukat na ty Němce, Francouze nebo Švýcary.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.