Studánky

Studánky

Praha Troja

(21. 3. 2018) Václav Cigler, Michal Motyčka

   
 
 
 
 

Studánky

Výtvarné intervence dlouholetého tandemu dvou umělců Václava Ciglera a Michala Motyčky jsou příkladem absolutoria formy, čistoty výtvarného jazyka a velkého gesta nejenom v materiálu skla a v práci se světlem a daným prostředím v site-specific dílech.
Instalace sedmi studánek v trojském zámeckém parku vycházela z barokní kompozice přírodních tvarů. Svými klidnými nebo čeřenými vodními hladinami prostředí oživují z bezprostředních i vzdálených pohledů. Potvrzují tak historickou představu o kreativních proměnách za tím účelem koncipovaného krajinného prostředí s úmyslem vytváření nových vztahů mezi člověkem, architekturou a jejím okolím na principu vody a světla.
Práce, které byly v prostorech Trojského zámku a jeho parku realizovány, jsou ukázky toho, čím se autoři v minulosti zabývali a zároveň i pokusem vést s tímto umělecky a esteticky uceleným prostředím dialog současnými prostředky. V prostoru instalace vnímáme vymezenou krajinu s horizontem a její světelné chvění, čeření, zrcadlení, odrazy a jejich mizení. Abstraktní čistota geometrických tvarů a jejich jemná smyslovost jsou příznačné vyjadřovací prostředky, které divákům nabízí poetickou koexistenci přírodních a výtvarných prvků.

Tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Dokončení

2015

 
 
 
 
50.1278249
14.4504340
Studánky

Studánky
Praha Troja

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz