Studentský klub v Českých Budějovicích

Studentský klub v Českých Budějovicích

České Budějovice

(31. 5. 2018) Ateliér Dvořák architekti

   
 
 
 
 

Studentský klub v Českých Budějovicích

Návrh domu ovlivnil přírodní charakter lokality s otevřeným prostorem centrální části kampusu Jihočeské univerzity. Objekt je umístěn v přední části parku ve vazbě na Studentkou ulici.
Představě o jeho formě nejvíce odpovídal návrh solitérní přízemní bezbariérové stavby lehce usazené na pozemku. Objemy jsou záměrně rozděleny do dvou provozně oddělených částí (studentský klub a kanceláře), které sjednocuje horizontální střecha organického, elipsovitého tvaru. Tato forma řešení střechy není samoúčelná, ale reaguje na skutečné poslání - funkci domu, tzn. poskytnutí přístřeší, odpočinku i relaxace studentům a veřejnosti pod průchozími zastřešenými prostory. Charakteristickým znakem domu je lapidárnost, transparentnost a prostupnost. Ke vstupu do objektu zve rampa ústící z ulice do pasáže; symbolizuje bránu mezi veřejnou částí kampusu a rekreační zelenou plochou. Otevřenost klubu podporují prosklené stěny s možností otevření na terasu kavárny a do venkovního prostoru.
Autorská zpráva
Stavba byla zařazena mezi nominace České ceny za architekturu 2017


Autoři: Ing. arch. Jan Dvořák, Ing. arch. Michaela Dvořáková; spoluautor Ing. Vojtěch Dušek

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

 
 
 
 
48.9756578
14.4802550
Studentský klub v Českých Budějovicích

Studentský klub v Českých Budějovicích
České Budějovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz