Studio Chapman Taylor navrhne novou podobu vnitřních prostor na Letišti Václava Havla

Studio Chapman Taylor navrhne novou podobu vnitřních prostor na Letišti Václava Havla

(11. 9. 2015) Pražská kancelář studia byla pověřena vytvořením výtvarného řešení vnitřních prostor Terminálů 1 a 2. 

 
 
 
 

Studio Chapman Taylor navrhne novou podobu vnitřních prostor na Letišti Václava Havla

Chapman Taylor, britské architektonické studio, bylo vybráno na základě dvoukolového výběrového řízení Českého Aeroholdingu, a. s., aby Letišti Václava Havla Praha poskytlo poradenské služby. Pražská kancelář studia byla pověřena vytvořením výtvarného řešení vnitřních prostor Terminálů 1 a 2. Cílem je změnit interiéry tak, aby si je návštěvníci snadno spojili se symboly Prahy a České republiky.

„Český aeroholding se snaží cestujícím obohatit zážitek tím, že pro terminály připravuje nové vybavení a design,“ řekl Jon Hale, ředitel pražské kanceláře Chapman Taylor.

„Cílem nové podoby je dát návštěvníkům pocit, že jejich dovolená začala již v okamžiku, kdy vystoupili z letadla,“ vysvětluje Václav Řehoř, předseda představenstva Českého aeroholdingu, a dodává: „Zároveň bychom chtěli nabídnout cestujícím kultivované prostory nejen uvnitř samotných terminálů, ale i před nimi. Proto pořádáme architektonickou soutěž také na změnu přednádraží Letiště Václava Havla Praha s cílem získat nadčasové a inovativní řešení s jednoduchou a přehlednou strukturou dopravních cest.“

Počáteční fáze přeměny se zaměří na původní příletovou halu Terminálu 1 z roku 1968, kde bude vytvořeno tzv. uvítací centrum. Následně bude postupně zaváděna řada vylepšení v prostorách pro cestující. Chapman Taylor bude své návrhy koordinovat také s provozním týmem letiště a obchodními poradci, kteří navrhují přestavbu retailových a Food&Beverage prostor se záměrem poskytnout vyváženější a atraktivnější nabídku pro všechny skupiny cestujících.

První fáze bude realizována v roce 2016. Následné práce budou koordinovány s dalšími projekty. Jedná se např. o urbanisticko-dopravní soutěž, jejímž výsledkem má být ideové řešení veřejného prostoru před Terminály 1 a 2.
tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz