Šumperk vybral městského architekta pro koncepci rozvoje města

Šumperk vybral městského architekta pro koncepci rozvoje města

(11. 11. 2019) Stal se jím šumperský rodák Štěpán Tomas

 
 
 
 

Šumperk vybral městského architekta pro koncepci rozvoje města

(ČTK) - Šumperská radnice vybrala svého městského architekta, který se bude od ledna příštího roku starat o podobu rozvoje města. Stal se jím šumperský rodák Štěpán Tomas. Sedmatřicetiletý architekt zvítězil ve výběrovém řízení, kterého se zúčastnilo sedm adeptů. V nové funkci by měl být také pojítkem pro jednání s investory a developery, zajišťovat bude i konzultace pro obyvatele města. V nejbližší době se bude podílet i na přípravě významných změn ve městě, informovala ČTK mluvčí radnice Soňa Singerová.

Štěpán Tomas pracuje nyní v brněnské společnosti ATX architekti, výběrová komise ho vybrala jednomyslně. "V listopadu a v prosinci se budu seznamovat se strukturou a fungováním úřadu, od ledna již zahájím svou činnost naplno. Předpokládám, že pro veřejnost budu k dispozici jeden den v týdnu," uvedl Tomas.

Jedním z prvních úkolů nového městského architekta bude příprava rekonstrukce domu kultury, koncepce Hlavní třídy, která je přeplněná poutači, či změny v územním plánu. "Potenciál města Šumperka je v tom, že by se mohl stát opravdu vstupní branou do Jeseníků, a tím i rozvíjet cestovní ruch. Zatím je spíše průjezdním bodem mezi jihem republiky a lyžařskými centry. To bych rád změnil," doplnil nový městský architekt.

Funkci městského architekta bude Tomas vykonávat externě, s objemem zhruba 60 hodin měsíčně. Smlouvu s městem podepíše v nejbližších dnech, v polovině listopadu bude představen vedoucím dotčených odborů městského úřadu. Jeho hlavní náplní práce bude dohled nad vzhledem Šumperka a konzultační a poradenská činnost v architektuře a urbanismu.

Svou městskou architektku má například sousední Jeseník, kde ji mohou tamní lidé zastihnout v úředních hodinách. Od loňského září je pro ně k dispozici ke konzultaci každou středu v zasedací místnosti městského úřadu v Tovární ulici, řekl ČTK mluvčí jesenické radnice Richard Kapustka.

Související články:
Šumperk hledá městského architekta  29.8.2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.