Svitlana Smolenska: “The Heroic Period of Ukraine”: Architectural Modernism of the 1920s–1930s

Svitlana Smolenska: “The Heroic Period of Ukraine”: Architectural Modernism of the 1920s–1930s

(11. 5. 2022) Galerie VI PER zve na on-line přednášku Svitlany Smolenské, která se uskuteční ve čtvrtek 12. května od 17 hodin

 
 
 
 

Svitlana Smolenska: “The Heroic Period of Ukraine”: Architectural Modernism of the 1920s–1930s

Přednáška Svitlany Smolenské se bude věnovat několika palčivým otázkám. V čem spočívá jedinečnost ukrajinské průmyslové, občanské a bytové architektury těchto let? Měla by být zachována? Proč je v zahraničí obdivována a na Ukrajině stále nedoceněna? Co bylo hrdinského na architektuře Ukrajiny a Charkova – prvního hlavního města Ukrajiny v letech 1919–1934? Budou představeny průmyslové giganty jako Dněproges a Charkovská turbinová elektrárna, nová města Záporoží a Nový Charkov, velkolepé metropolitní projekty: soubor náměstí Svobody – největšího náměstí v Evropě a další příklady avantgardní architektury postavené nebo navržené v těchto letech. Proč v následujících desetiletích ztratily svou autenticitu a jak nová válka ohrožuje zachování dědictví modernismu na Ukrajině v současnosti?

Svitlana Smolenska je teoretička architektury s rozsáhlými akademickými zkušenostmi v oblasti restaurování architektonických památek. Dlouhodobě se věnuje modernistické architektuře na Ukrajině a možnostem její obnovy. Od roku 2018 je profesorkou na Fakultě architektury a urbanismu na Kharkiv School of Architecture v ukrajinském Charkově.

Přednáška je doprovodným programem výstavy The Matter of Data. Přednáška je pořádána ve spolupráci s Royal College of Art v Londýně jako součást cyklu přednášek postgraduálního studia 2021/22.

Registrace zde

podle podkladů pořadatele


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz