Systém regulace Sentio

Systém regulace Sentio

(9. 10. 2019) Moderní systém pro regulaci podlahového topení 

 
 
 
 

Systém regulace Sentio

Stále více projektantů i investorů se dnes přiklání k podlahovému topení. Důvody jsou zřejmé – jde o nízkoteplotní, a proto energeticky úsporný vytápěcí systém, který eliminuje víření prachu. V případě realizace z chytrých materiálů navíc vyžaduje jen minimální údržbu. Díky novým možnostem regulace také dnes už neplatí, že vyladit podlahové topení není snadné, naopak, nyní lze řídit snadno i z mobilního telefonu.

Na trh přichází moderní systém regulace Sentio, který pro společnost Wavin vyvinula jablonecká společnost Jablotron. Tento regulační systém umožňuje chytře a efektivně monitorovat a řídit systémy podlahového vytápění a chlazení a přitom výrazně šetřit energii. Systém Sentio se skládá z centrální řídící jednotky, termostatu, který ukazuje jak teplotu, tak vlhkost vzduchu a dotykového displeje, který slouží ke zprovoznění a jednoduchému ovládání celého systému a může být použit i pro několik centrálních řídících jednotek najednou. Nastavení a uvedení do provozu systému Sentio může probíhat i přes PC.  Součástí systému je také venkovní teplotní čidlo, pokojový termostat, nebo jeho alternativa – senzor pokojové teploty. Informace získané z venkovního teplotního čidla jsou důležité pro zajištění co nejefektivnějšího řízení systému a snížení spotřeby energie. Systém lze řídit i na dálku s pomocí mobilního telefonu, stačí si jen stáhnout potřebou aplikaci, která je k dispozici v češtině pro operační systémy Android a iOS. Moderní regulační systém Sentio je neustále vylepšován a jsou mu přidávány nové funkcionality, jako je například vysoušení vzduchu, mechanická ventilace, hlídání rosného bodu (vlhkoměr) a teploty podlahy IR sensory.

Více informací najdete v instruktážním videu zde:podle podkladů společnosti Wavin

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 1. 2020 11:37:05

Re: Re: Praha bude chránit panorama města, střech a podpoří stav...

Praha patří mezi nejkrásnější města světa díky jedinečnému urbanismu - celkovému uspořádání historického jádra i fantastické architektuře - málo kde najdeme tak bohatou směs stylů od románského po slohy 19.století. Za Karla IV. to byla jedna z největších metropolí Evropy a v době baroka již tehdy uznávaná svou jedinečnou krásou. Proč bychom jako Češi neměli být hrdí na tak úžasnou hodnotu? Praha zůstala jedinečná jen proto, že jsme v minulosti neměli dost peněz ji přestavět a tedy zničit, jak se to stalo v jiných evropských metropolích. Teď víceméně bez naší zásluhy vlastníme velkou devízu. Tohle vše ale neznamená, že v Praze musí být šmelina a kriminalita, To s tím nijak nesouvisí, spíše bych řekl, že zatímco krásná Praha možná ani není tak přímo vizitka českých schopností, to, co se děje dnes, česká vizitka je. Také se v Praze můžou stavět mrakodrapy, jen ne do historického panoramatu, to přece není nic hrozného. Proč bychom neměli jedinečnou starou Prahu a vedle rostly moderní čtvrtě. Jen to dělejme rozumně, ne tak, jako v mnoha zničených městech a vesnicích za komunistů, ale bohužel i za dnešní doby. Management je první vlaštovkou rozumného přístupu k rozvoji Prahy a pokud bude trend pokračovat, můžeme se dočkat i dalších rozumných opatření, jako vytěsnění šmeliny a grázlovství. Ale to je běh na dlouhou trať a nezapomínejme, že všechno, co se v Praze děje, je víceméně výsledek českých poměrů. Tak se snažme, abychom nemusely pořád jen koukat na ty Němce, Francouze nebo Švýcary.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.