Systém regulace Sentio

Systém regulace Sentio

(9. 10. 2019) Moderní systém pro regulaci podlahového topení 

 
 
 
 

Systém regulace Sentio

Stále více projektantů i investorů se dnes přiklání k podlahovému topení. Důvody jsou zřejmé – jde o nízkoteplotní, a proto energeticky úsporný vytápěcí systém, který eliminuje víření prachu. V případě realizace z chytrých materiálů navíc vyžaduje jen minimální údržbu. Díky novým možnostem regulace také dnes už neplatí, že vyladit podlahové topení není snadné, naopak, nyní lze řídit snadno i z mobilního telefonu.

Na trh přichází moderní systém regulace Sentio, který pro společnost Wavin vyvinula jablonecká společnost Jablotron. Tento regulační systém umožňuje chytře a efektivně monitorovat a řídit systémy podlahového vytápění a chlazení a přitom výrazně šetřit energii. Systém Sentio se skládá z centrální řídící jednotky, termostatu, který ukazuje jak teplotu, tak vlhkost vzduchu a dotykového displeje, který slouží ke zprovoznění a jednoduchému ovládání celého systému a může být použit i pro několik centrálních řídících jednotek najednou. Nastavení a uvedení do provozu systému Sentio může probíhat i přes PC.  Součástí systému je také venkovní teplotní čidlo, pokojový termostat, nebo jeho alternativa – senzor pokojové teploty. Informace získané z venkovního teplotního čidla jsou důležité pro zajištění co nejefektivnějšího řízení systému a snížení spotřeby energie. Systém lze řídit i na dálku s pomocí mobilního telefonu, stačí si jen stáhnout potřebou aplikaci, která je k dispozici v češtině pro operační systémy Android a iOS. Moderní regulační systém Sentio je neustále vylepšován a jsou mu přidávány nové funkcionality, jako je například vysoušení vzduchu, mechanická ventilace, hlídání rosného bodu (vlhkoměr) a teploty podlahy IR sensory.

Více informací najdete v instruktážním videu zde:podle podkladů společnosti Wavin

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz