Tago Architects, Administrativní budova v Istanbulu

Tago Architects, Administrativní budova v Istanbulu

(23. 3. 2011) Kancelářská budova je umístěna na svahu tak, aby fasáda upoutala kolemjdoucí. Nejprve má budova sloužit realitní kanceláři k prodeji bytů v sousedním plánovaném bytovém komplexu s výškovými budovami. Později se stane sídlem stavební společnosti.

 
 
 
 

Tago Architects, Administrativní budova v Istanbulu

Kancelářská budova je umístěna na svahu tak, aby fasáda upoutala kolemjdoucí. Nejprve má budova sloužit realitní kanceláři k prodeji bytů v sousedním plánovaném bytovém komplexu s výškovými budovami. Později se stane sídlem stavební společnosti.

 


 
Architekti: Tago Architects
Místo: Istanbul, Turkey
Autorský tým: Gökhan Aktan AltuÄ?, Mevlüt Duymaz, Müge Eker Eryayar, Müge Turgay
Zastavěná plocha: 1139 m2
Realizace: 2010
Foto: Gürkan Akay
 
Budova má celkovou plochu 2182 m2 ve dvou podzemních a jenom nadzemním podlaží. Nadzemní podlaží je uspořádáno pro prodej bytů a jako výstavní plocha. Ukázkový byt je v prvním podzemním podlaží, technické zázemí a parkování v 2PP.
 

Budova je tím prvním, co vzbudí dojem z výškových bytových domů, a proto má výrazný, spektakulární architektonický jazyk. Je koncipována jako hranolová hmota, na níž se řadí otvory a konzoly jižní a západní fasády. Jižní fasáda má vepředu druhou skleněnou fasádu. Geometrické dřevěné panely zesilují dojem z budovy v pohledu od hlavní silnice. Jejich souvislost s kubickými prázdnými otvory přináší do kanceláří příjemné prostředí díky regulaci slunečního záření a hluku.
Prostor mezi dřevěnými panely a skleněnou fasádou se stává plošinami pro přirozené větrání.
 

Severní fasáda je orientovaná směrem k příštímu bytovému komplexu. Je mnohem transparentnější.
Ostře geometrická kombinace materiálů (kámen, sklo, dřevo) vytváří celkový charakter budovy a tyto rysy se opakují i v krajinářském návrhu okolního pozemku.
 

 
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz