Talo Kavalírka

Talo Kavalírka

(15. 6. 2015) Developer YIT postaví Pod Kavalírkou čtyři nízkoenergetické bytové domy

   
 
 
 
 

Talo Kavalírka

Developer YIT postaví Pod Kavalírkou čtyři nízkoenergetické bytové domy
Nový nízkoenergetický projekt developerské společnosti YIT s názvem Talo Kavalírka vyroste na rozhraní pražských Košíř a Smíchova. V ulici Pod Kavalírkou tak doplní stávající činžovní zástavbu, která je pro tuto lokalitu typická. Nabídka nového bydlení v Praze se tak rozšíří o 98 bytů, z nichž zhruba čtvrtinu YIT postaví pro soukromého investora. Přípravné práce na pozemku již byly zahájeny, samotná výstavba začne v červenci. Dokončení je pak plánované na září 2017.

„Koncept projektu vychází z tradičního městského bydlení v bytových domech se zeleným vnitroblokem, které vhodně doplní stávající okolní zástavbu. Souznění s místním prostředím je pro nás důležité stejně jako dostatek zeleně a vhodná infrastruktura. V projektu Talo Kavalírka chceme lidem nabídnout komfortní moderní bydlení ve finském stylu, které ovšem bude dýchat i tradiční atmosférou pražské zástavby počátku 20. století,“ uvádí Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.

Řešení exteriéru budov Talo Kavalírka, které stejně jako návrh interiérů pochází z dílny studia Free architects, akcentuje výraz severské architektury. Skandinávský design je znát na členění oken, materiálovém řešení a barevnosti fasády. Ta se vyznačuje střídmou kombinací světlých omítek a betonové šedé na balkonových deskách, korespondující s šedými odstíny v lodžiích a na soklu. Balkony a lodžie směrované do ulice jsou různě velké a našikmené, aby fasáda byla hodně plastická a zajímavá i z pohledu chodce. Také při navrhování jednotlivých bytů architekti vycházeli ze severského stylu, který okořenili špetkou industriálního designu.

Celkem čtyři nízkoenergetické (kategorie B) sedmipodlažní domy budou fungovat jako samostatné objekty, které spolu propojí společný suterénní prostor určený pro parkování a klidný vnitroblok, do něhož budou směřovat také předzahrádky přízemních bytů. V nejnižších patrech budou designové dvouúrovňové lofty v industriálním stylu se dvěma koupelnami a samostatnou šatnou. V nejvyšších budou umístěny komfortní mezonety s velkými střešními terasami na obou stranách fasády. Jižně orientovaná nabízí výhled protějšího parku. Nebudou chybět ani klasické bytové jednotky s dostatkem úložných prostor a praktickými dispozicemi. Řešeny budou od 1 + kk až po 5 + kk a velikostech od 30 do 185 m². Téměř ke všem bytům náleží terasa, lodžie, vystupující balkon nebo předzahrádka. V projektu Talo Kavalírka budou také podle finského vzoru ve vybraných bytech sauny.
tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz