TDO Architecture: Forest Pond House

TDO Architecture: Forest Pond House

(27. 2. 2013) Forest Pond House (Domek u lesního rybníka) na venkově v hrabství Hampshire je jak místem pro meditaci, tak lesním doupětem pro dětské hry.

 
 
 
 

TDO Architecture: Forest Pond House

Forest Pond House (Domek u lesního rybníka) na venkově v hrabství Hampshire je jak místem pro meditaci, tak lesním doupětem pro dětské hry.Architekt: TDO Architecture
Místo: Hampshire, UK
Plocha: 6 m2
Realizace: 2012
Foto: Ben Blossom


Forest Pond House (Domek u lesního rybníka) lehce levituje nad břehem rybníka v úpatí rodinné zahrady. Kabinet s dřevěným skeletem a povrchy z překližky, skla a mědi byl architekty navržen a postaven za sedm a půl tisíce liber. Jediným schématem návrh zajišťuje dvě funkce.

Formu dal stavbě les. Forest Pond House kombinuje kontrast vůči okolí s kontrastním využíváním a dociluje výrazného účinku. Je uhnízděn mezi temným dramatem lesa a jasným klidem vodní hladiny. K lesu se obrací černými pravoúhlými stěnami; světlá zakřivená plocha a tabulové sklo ve vykonzolovaném konci domku jsou otočeny k rybníku. Domek se v něm zrcadlí a i jeho funkce je duální.

Tmavé fasády jsou i tabulemi pro kreslení v lese. Stoupající podlaha a klesající strop zmenšují jeden kout na velikost dítěte. Jasnější konec domku u lesního rybníka s jediným zdrojem světla a lavičkou s výhledem na vodu zaměřují pozornost a poskytují místo k přemýšlení.

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz