Tee House

Tee House

Čeladná 990

(29. 7. 2021) CMC architects

   
 
 
 
 

Tee House

Obec Čeladná, obklopená krajinou beskydských hor, se v posledních letech rozrostla o řadu výrazných staveb. Nejnovějším přírůstkem je apartmánový projekt TeeHouse umístěný v golfovém a jezdeckém areálu. Cílem bylo doplnit nabídku služeb areálu o ubytovací zařízení a wellness. Při ztvárnění tohoto záměru jsme se inspirovali okolní krajinou a jasným ortogonálním členěním účelových staveb původního jezdeckého areálu.


Nové objekty jsme umístili do tvaru písmene L, nacházejí se v přibližné poloze bývalých utilitárních staveb. Respektují tak strukturu i členění místa. Stávajícího urbanismu je využito také pro umocnění výhledů z apartmánů. K pokojům v typických podlažích náleží velkorysé lodžie, které jsou výrazným architektonickým prvkem na fasádách. To je ještě zdůrazněno ustoupením suterénního patra, což nechává vyniknout hlavnímu objemu stavby. Podkrovní část je řešena jako ustoupená s výrazně přesahující příčně zalamovanou střechou. Vizuálně silný architektonický prvek ve střešní rovině je zkonstruovaný podle reliéfu okolní hornaté krajiny.

Objemové ztvárnění budov je zdůrazněno snahou o použití co nejmenšího množství materiálů a barev na fasádě. Konceptu dřevěných částí na podkladu tmavé fasády je dosaženo pomocí základních pohledových materiálů jako sibiřský modřín, tmavě šedý bond, omítka a pohledový beton. Čistá geometrie budov se tak stává součástí okolní beskydské krajiny.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice

Klient: CREAM Real Estate s.r.o.
Autoři: Studio CMC architects a.s. – Vít Máslo, David R. Chisholm
Projekční tým: Evžen Dub, manažer projektu, Daniel Šimpach, Jan Hřebíček, Lenka Dřevická, Josef Knotek; hlavní inženýr projektu Chválek Atelier s.r.o.
Vedení stavby: H1K
Betonová konstrukce: Generální dodávky staveb s.r.o.
Okna, fasáda bond: CLEARMONT
Tesař: Lukáš Hrabovský
VZT, UTCH: MORYS s.r.o.
Podlahy: Floor Experts
Vedení dodávky interiéru: BRICK realizace interiérů spol. s r.o.
AV technika: VT project
Zastavěná plocha: 2841 m²
Hrubá podlahová plocha: 9749 m²
Užitná plocha: 7326 m²

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.5486883
18.3376034
Tee House

Tee House
Čeladná 990

Komentáře ke článku

 
 
 
 

29. 7. 2021 21:34:54. Re: Tee House. Marek

 
 
 
 

29. 7. 2021 21:34:54. Re: Tee House. Marek

  Geometrie a hmota budov podle mne není součástí, ale tvrdou konkurencí okolní krajiny.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz