Tenis club Denny — provozní budova

Tenis club Denny — provozní budova

(19. 7. 2009)

 
 
 
 

Tenis club Denny — provozní budova

Adresa: Skřivanova 12a, Brno
Investor: Věra a Roman Kožnarovi
Architekt: Dalibor Borák, Helena Boráková
Projektant: Tomáš Dus, Jiří Šigut
Profese: Statika — Jiří Prachař
Dodavatel: Dobrý Dům, s. r. o
Stavbyvedoucí: Tomáš Dus, Jiří Šigut
Subdodavatelé:
Okna — AtelieR, s. r. o., p. Vlachová
Podlahy — Pliska, s. r. o., p. Herman
Lepená skla — Petr Omelka
Střešní zahrada — Konsorcium Krásno, p. Dufek
Projekt pro: 2001
Realizace: 2002
Plocha stavebního pozemku: 450 m2
Zastavěná plocha: 152 m2
Zpevněná plocha: 130 m2
Celkový obestavěný prostor: 797 m3
Hlavní užitná plocha: 205 m2
Vedlejší užitná plocha: 19 m2
Provozní plocha: 224 m2
Dopravní plocha: 180 m2
Celková podlažní plocha: 224 m2

STAVEBNÍ NÁKLADY
Celkové náklady: 9 mil. Kč

Tenisové kurty klubu jsou umístěny ve vnitrobloku kvalitních obytných domů z období mezi válkami. Budova tenisového klubu nahradila původní dřevěné šatny. Projekt navazoval na již dříve zpracovanou projektovou dokumentaci architekta Jiřího Skály. S jeho souhlasem byla z původního projektu převzata myšlenka zelení pokryté terasy nad posilovnou. Místo výstavby bylo obtížně přístupné, mohla být užita pouze malá mechanizace.
V 1. nadzemním podlaží je u vchodu do budovy umístěna prosklená místnost správce, dále šatny se sociálním zařízením, WC pro tělesně postižené, místnost s kotlem a posilovna prosvětlená střešním světlíkem.
V 2. nadzemním podlaží je klubovna s barem a skladem s přípravnou, balkonem směrem ke kurtům a zelení osázenou terasou směrem k obytnému domu.
Nosná konstrukce je zděná, stropy nad 1. NP monolitický beton, střecha fošnová do ocelových nosníků, lehká krytina Onduline. Podlahy — epoxidová stěrka se vsypem, schody a okopové sokly jsou obloženy rýhovaným plechem, balkon fošnový na ocelových profilech. Prosklená stěna mezi klubovnou a balkonem je posuvná, rámy plastové, v létě je balkon užíván jako část klubovny.
Šedomodrá barva omítky fasády navazuje na betonové partery okolních obytných domů, v interiéru převládá oranžová barva odstínu antuky a tenisová bílá.
Vytápění teplovodní, závěsný plynový kotel, hliníkové radiátory Lipovica, u prosklených stěn podlahové fancoily. Posilovna a sociální zařízení jsou nuceně větrána.
Stavbu pozitivně ovlivnila stavební firma Dobrý dům, s. r. o. z Brna.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz