Termální komplex Aquapark Gino Paradise v Tbilisi

Termální komplex Aquapark Gino Paradise v Tbilisi

(19. 11. 2012) Jihlavská společnost PSJ zahájila v červenci letošního roku v Tbilisi výstavbu termálního komplexu, který v Gruzii nemá obdoby. Aquapark Gino Paradise roste pod vedením akciové společnosti PSJ poblíž přehradní nádrže Tbiliské moře, kde mezi lesy a borovicemi vznikne ucelený areál s rozličnými bazény, wellness centrem a dalšími atrakcemi. Stavební náklady díla činí 18,8 miliónů eur, přičemž exportní financování zajišťuje PPF Banka ve spolupráci s Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP).

 
 
 
 

Termální komplex Aquapark Gino Paradise v Tbilisi

Jihlavská společnost PSJ zahájila v červenci letošního roku v Tbilisi výstavbu termálního komplexu, který v Gruzii nemá obdoby. Aquapark Gino Paradise roste pod vedením akciové společnosti PSJ poblíž přehradní nádrže Tbiliské moře, kde mezi lesy a borovicemi vznikne ucelený areál s rozličnými bazény, wellness centrem a dalšími atrakcemi. Stavební náklady díla činí 18,8 miliónů eur, přičemž exportní financování zajišťuje PPF Banka ve spolupráci s Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP).

Termální komplex Aquapark Gino Paradise v Tbilisi
Největší projekt svého druhu v Gruzii bude obsahovat dvanáct vnitřních a venkovních bazénů (např. bazén dětský, vlnový, klidový, relaxační, se slanou vodou či plavecký) v deseti filtračních okruzích s celkovou plochou 3200 m². Dále zde budou pro návštěvníky k dispozici doplňkové atrakce jako je divoká řeka s pirátskou lodí a whirlpoolem, wellness a relax centrum, sauny, tři velké tobogány, řada dětských skluzavek a spousta dalších lákadel. Otevření Aquaparku Gino Paradise je plánováno na jaro příštího roku.

 „Centrem celého komplexu se stane provozní budova, která se bude skládat z několika přízemních a dvojposchoďových jednotek spojených do kompaktního funkčního celku. Samostatně bude umístěn oválný objekt, v němž budou uloženy bazénové technologie – filtrace, ohřev a akumulace vody. Zapomenout nemohu ani na tribunu pro 248 diváků, který vzniká u venkovního plaveckého bazénu, na restauraci Puerto Rico, na energocentrum, trafostanici a objekt pro ubytování zaměstnanců a servis,“ říká o projektu stavbyvedoucí Ing. Zdeněk Sumec.

Doplňme, že součástí relaxačního areálu budou na břehu přehradní nádrže písková hřiště pro fotbal a volejbal. Stavbaři budou muset provést i četné terénní a sadové úpravy, neboť zelené plochy představují zhruba 45 tis. m², kolem areálu povede okružní asfaltová komunikace a součástí komplexu bude i velkokapacitní parkoviště.
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:

Investorem je banka PPF, generálním dodavatelem PSJ Holding. Společnost CENTROPROJEKT, a. s., divize 5 bazény a bazénové technologie zajišťuje dodávku kompletní bazénové technologie s podílem 2 mil. Euro. Celkové náklady stavby se vyšplhají na částku 25. mil. Euro.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz