Terminál Pardubice

Terminál Pardubice

530 06 Pardubice 6

(16. 11. 2016) Do Vánoc bude hotový skelet pardubického letištního terminálu

 
 
 
 

Terminál Pardubice

(ČTK) - Skelet budoucího pardubického letištního terminálu by měl být na planině, kde nyní stojí jeřáb a pojíždí těžká technika, postaven do Vánoc. Stavební firma převzala staveniště před půl rokem a plní harmonogram bez problémů. ČTK to řekl provozně-technický manažer investora a provozovatele letiště společnosti East Bohemian Airport Tomáš Kulhánek.

"Na svých stránkách máme odpočet do otevření terminálu, v podstatě do roka a do dne by měl přivítat první cestující," řekl Kulhánek.

Dělníci na místě budoucího terminálu zdemolovali nepotřebné sklady, dokončili instalaci sítí, retenční stoky a zhutnili poklad pro budoucí komunikaci a terminál. V současné době staví třímetrovou stěnu, která odcloní rodinným domům za říčkou Bylanka hluk z letiště.

"Před dvěma měsíci tu byla vietnamská džungle. Pod nálety zůstaly rýhy z dávného archeologického průzkumu, vedly pod celým staveništěm. Teď tu jezdí těžké stroje, které vezou osm kubíků betonu, a na té pláni to nezanechá žádné stopy,"
řekl ČTK Jiří Požár, který má na starosti technický dozor.

Nová silnice povede od hlavní letištní brány k terminálu, na jejím konci bude kruhový objezd, odkud řidiči vjedou na parkoviště před samotnou stavbu, která bude mít na délku 146 metrů.

V následujících týdnech firma usadí do vybetonovaných patek konstrukce terminálu. Postup prací podle Požára nezpozdí ani případné větší ochlazení. "Patky budou dávno hotové, prefabrikovaným konstrukcím to nevadí, takže zima náš ohrozit nemůže," řekl.

Silnice a letištní hala vyjde na 256 milionů korun. Provozovatel letiště se kvůli stavbě zadlužil. Od nového terminálu očekává, že zvrátí nepříznivé výsledky z minulých let, kdy letiště přišlo o značnou část ruské klientely, od které měla největší díl příjmů.

"Máme náznaky, že v momentu, kdy terminál bude funkční, atraktivita pardubického letiště vzroste několikanásobně," řekl Kulhánek. Vedení letiště se nechce dál orientovat pouze na cestující z Ruska, aby v případě výkyvů letecké přepravy generovala tržby a zisky i od jiných přepravců.

Doplněno Stavbaweb:
Galerii projektu si můžete prohlédnout ZDE.
www.airport-pardubice.cz

Související články:
Firmy Chládek a Tintěra a Strabag postaví nový letištní terminál v Pardubicích 4.4.2016
Provozovatel pardubického letiště hledá stavitele terminálu 16.12.2015

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

 
 
 
 
50.0288288
15.7256028
Terminál Pardubice

Terminál Pardubice
530 06 Pardubice 6

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz