Tetrarc: HUB CREATIC

Tetrarc: HUB CREATIC

(5. 9. 2014) Klastr začínajících firem v Nantes

 
 
 
 

Tetrarc: HUB CREATIC

Klastr začínajících firem v Nantes

HUB CREATIC
Místo: La Chantrerie, Nantes
Klient: Nantes Métropole Aménagement
Architekt: TETRARC
Vedoucí projektu: Alain Boêffard
Manažer projektu: Patrick Moreuil 
Studie: Patrick Moreuil, Marc-Antoine Bouyer, Hervé Martin
Krajinářský architekt: PHYTOLAB
Dodavatelé:
konstrukční systém: ETPO 
komunikace a zemní práce: BRETHONE
ocelové konstrukce: EMFA
fotovoltaické panely: EUROETANCHE
atrium: METALOBIL
tesařské práce exteriér:  LEBLANC
hliník, truhlářství a tesařství interiér: MADEC
Foto: Stéphane Chalmeau
Tetrarc spojil své jméno se založením a stavbou tzv. Hub Créatic v Nantes. Tato budova je věnována mladým společnostem, které se zabývají rozvojem nových digitálních aplikací. Za živými žlutými stěnami sídlí na sedmdesát těchto začínajících firem. Budova ujišťuje o jejich přítomnosti ve městě a za nižší nájemné jim nabízí pracovní prostor, jehož velikost lze různě uzpůsobit a kde mohou dokončit své projekty, prožít první chvíle své existence a započít rozvoj. Firmy jsou rozmístěny kolem velkého atria, prostorový rozvrh přispívá ke komunikaci a součinnosti jejich projektů. Architektura a inovační práce jsou tady v harmonii.


Architektura reflektuje konkrétní účel budovy a je výkladní skříní pro excelentní průmysl v Nantes, který jen v tomto městě čítá na 700 společností, které představují 18 000 pracovních míst v oboru nových informačních a komunikačních technologií. Hub Créatic stojí v srdci La Chantrerie, což je kampus se soukromými i veřejnými školami, jako např. Ecole Nationale Supérieure des Mines, Ecole Supérieure du Bois, Ecole de Design Nantes Atlantique et Polytech a Ecole d’Ingénieurs de l’Université de Nantes. Nová budova se prezentuje jako komunikující městská kancelářská budova. Její architektura zprostředkovává obraz úlu – tvar oken jako pláství a medová barva fasády způsobují pozitivní konotaci úlu a jeho intenzivní a vysoce produktivní činnosti.
Tetrarc využil umístění tohoto projektu a dotvořil živý obraz staveb, objektů s různorodou estetikou od různých ateliérů, jak vznikly od devadesátých let. Budova využívá otevřené polohy pozemku u silnice do Bretaně. Hlavní vchod a okna v čelní fasádě se obracejí do virtuálního bulváru, navrženého Christianem de Portzamparc tak, aby centrum města Nantes s ikonou vysoké věže Tour de Bretagne bylo symbolicky spojeno s periferní výstavbou pro akademické, kulturní a terciární účely.

Zdroj: v2com

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz