The Edge

The Edge

Amsterodam

(6. 1. 2016) PLP Architecture

   
 
 
 
 

The Edge

Architektonicky působivá stavba The Edge v Amsterodamu skrývá nejmodernější technologie, energeticky efektivní systémy a integrovaná řešení správy budov. Podařilo se jí tak získat hodnocení Outstanding - Vynikající s doposud nejvyšším skóre BREEAM.

Lokalita Zuidas v Amsterodamu se rychle rozvíjí a stává se z ní jedna z nejvýznamnějších obchodních čtvrtí v Evropě. Mimo jiné má vynikající dopravní spojení. Novostavba budovy The Edge s kancelářemi o celkové ploše 40 000 m² se stala nejlepší udržitelnou administrativní stavbou na světě. Projekt dosáhl hodnocení  BREEAM „Vynikající kvalita" a skóre 98,36 procent. Prostory autoři návrhu soustředili kolem velkolepého patnáctipodlažního atria, v němž jsou okna kanceláří, mosty a výtahy. Kromě toho jsou tu také restaurace, kavárna, výstavní a konferenční prostory. Atrium ale slouží především pro větrání administrativních prostor. Tvar objektu umožňuje severní světlo 60 % kancelářím. Východ, západ a jižní stěny mají menší otvory v nosné konstrukci.

Cílem nizozemského developera OVG Real Estate a hlavního uživatele budovy společnosti Deloitte bylo vybudovat z ekologického pohledu nejudržitelnější kancelářskou stavbu světa. Rozhodli se proto – mimo jiné - pro řešení SmartStruxure™. Jedná se o systém pro správu budov, řízený softwarem SmartStruxure™ Building Operation. Periferie kompatibilní se systémem správy budov byly instalovány ve stropech a technických místnostech. Zahrnují snímače, ventily, pohony a tepelná měřidla, která poskytují informace o tepelné energii využívané budovou.
Správci budovy mohou řídit její provoz a využívat energie tak, aby udrželi optimální komfort vnitřního prostředí. Kromě toho se jedná o první budovu, která má PoE LED osvětlení - umožňuje ovládat osvětlení a klima pomocí aplikace v mobilním telefonu. Inovativní technologie šetří energetické náklady a poskytuje informace a analýzu dat o provozu budovy. Odhadovaná spotřeba energie The Edge činí méně než 0,3 kWH/m2 ročně. Jedná se tedy o budovu s nulovou energetickou bilancí. Aby se toho dosáhlo, byly všechny bezokenní plochy jižní fasády vybaveny solárními panely a pro zajištění energie pro topení a chlazení se využívá tepelné čerpadlo v hloubce přibližně 120 metrů. Dalšími ekologickými prvky jsou tu například sběr dešťové vody, nabíjecí stanice elektromobilů a pohybem ovládaná ventilace.

Technologie v budově THE EDGE: atrium jako zásobník energie uložené v ovzduší; topné a chladicí stropy; PoE (Power over Ethernet) připojené osvětlení – LED – o 50 % menší spotřeba energie; AHU jednotky pracující v závislosti na přítomnosti osob a koncentrace CO2; rotační výměníky v AHU jednotkách pro zpětné získávání energie (65 % úspora energie); využití termální energie; dálkové zásobování teplem jen jako záložní systém.

Tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

 
 
 
 
52.3702157
4.8951679
The Edge

The Edge
Amsterodam

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz