THE FIZZ – studentské bydlení v Holešovicích

THE FIZZ – studentské bydlení v Holešovicích

(4. 2. 2020) Největší studentská rezidence v Praze představuje vzorové pokoje. Hotová je hrubá stavba.

   
 
 
 
 

THE FIZZ – studentské bydlení v Holešovicích

Jak má vypadat moderní bydlení pro vysokoškoláky ukazují první dva vzorové byty v největší novodobé studentské rezidenci, která pod taktovkou developerské společnosti Karlín Group vzniká v pražských Holešovicích. Rezidence, jejíž hrubou stavbu dokončila v minulých dnech společnost Metrostav, nabídne ubytování a služby, známé ze západní Evropy.

Rezidence, která se zapojí do mezinárodní sítě THE FIZZ, nabídne studentům v 539 pokojích celkem 675 postelí. Sloužit k ubytování začne již následující akademický rok, tedy od podzimu 2020.

U vlastních studentských apartmánů je kladen důraz na soukromí. Jejich vybavení bylo vyrobené na míru. Návrh interiéru připravili architekti ze studia Pavel Hnilička Architekti a to na základě podkladů od společnosti International Campus, která bude rezidenci provozovat a se studentským bydlením a potřebami vysokoškoláků má bohaté zkušenosti ze zahraničí.

„Navržen je samozřejmě mladistvý design odpovídající cílové skupině. Při návrhu pokojů jsme se inspirovali uspořádáním obytného prostorů na jachtách, kde se efektivně a účelně využije každé místo. Podstatné je, že většina pokojů má svou koupelnu a kuchyňku. Ve společných prostorách budovy jsme připravili prostory pro různou náladu, od živějších, kde může být při koncertech a dalších akcích pěkně rušno, až po klidnější zákoutí k četbě nebo tichým rozhovorům.“ říká architekt projektu Pavel Hnilička.

Mezinárodního výběrového řízení pro dodavatele interiéru se účastnilo celkem 9 tuzemských i zahraničních firem. „Vítězem se nakonec stala rakouská společnost Kitzberger, která disponuje výrobními kapacitami v České republice. Kitzberger už zahájil přípravu k výrobě 675 postelí a kompletního zařízení všech 539 pokojů nábytkem té nejvyšší kvality,“ uvádí generální ředitel Karlín Group Jan Ludvík

Projekt má dva partnery, kromě Karlín Group je to společnost International Campus. Ta po dokončení stavby podíl od Karlín Group odkoupí a bude rezidenci dlouhodobě provozovat.

Pražská rezidence se v jednom hledisku odlišuje od těch, které jsou v síti studentských ubytoven v zahraničí. Nabídne totiž hned 136 dvoulůžkových pokojů. „Větší počtem zastoupených dvoulůžkových pokojů nám umožní nabídnout od podzimu letošního roku vhodné ubytování jak pro zahraniční studenty, tak i pro ty z České republiky. Ohlas na tento náš krok je zatím pozitivní,“ říká obchodní manažerka International Campus Diana Streletskiy.  International Campus již na svém webu spustila systém nezávazné předběžné rezervace. Ceny za ubytování se pohybují od 7.900 korun za osobu v dvoulůžkovém pokoji a 11.900 korun za jednolůžkový pokoj za měsíc. 

Studentská rezidence má celkem osm podlaží s celkovou obytnou plochou přes 16,5 tisíc metrů čtverečních a celkem přijde na více než 500 milionů korun. Projekt počítá s restaurací, která bude součástí uličního parteru a bude otevřená pro studenty i veřejnost, dále s party místností, rozlehlou terasou se sky-barem, prostorem na letní grilování a podzemním parkovištěm pro 71 vozů. Studentům budou sloužit také studovny, dva malé kinosály, jeden velký multifunkční sál a 3 vetší kuchyně s vybavením pro případné společné vaření. V areálu bude i fitness centrum a velká úschovna kol. Ze služeb se počítá i s prádelnou. Podobně koncipovaný projekt bydlení pro studenty s mnoha službami a možnostmi zatím v Praze chybí.

Stavba vzniká u křižovatky ulic Na Zátorách a Partyzánská, poblíž vlakového nádraží a stanice metra Nádraží Holešovice. Jedná se o významné pražské rozvojové území, stojící na prahu rozsáhlé transformace v moderní městskou čtvrť. Zároveň je i v blízkosti klidových zón - Stromovky a Tróji. Budova je v dosahu 20 minut cesty hromadnou dopravou k významným pražským vysokým školám.
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Autoři: Pavel Hnilička, Marek Řehoř
Spolupráce: Jana Kafková, Lucie Cutáková
Koordinace projektu + stavební část: DELTAPLAN spol. s r. o.
HIP: Miloš Keltner / DELTAPLAN spol. s r. o.
Koordinace + stavební část: Miloš Keltner,  Petr Jón / DELTAPLAN spol. s r. o.
Statická část:  Jiří Houra, Jaroslav Podolák, /HSD statika s. r. o. 
Autoři krajinářského řešení: Pavlína Malíková a Aleš Steiner, Steiner a Malíková krajinářští architekti
TZB: - Ondřej Hlaváček/ TechOrg s.r.o.
PBŘ: František Chuděj
Klient: Karlín Group
Projekt: 2015
Zastavěná plocha: 2 507 m²
Hrubá podlažní plocha: 16 446 m²
Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.
www.the-fizz.com/studenstke-koleje/praha

Související články:
Začíná stavba studentské rezidence v Holešovicích  25.4.2019
Rezidence pro studenty v Holešovicích  15.1.2019
529 apartmánů pro studenty v Holešovicích  23.2.2018
Student House Holešovice  12.5.2015

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz