THE FIZZ – studentské bydlení v Holešovicích

THE FIZZ – studentské bydlení v Holešovicích

(4. 2. 2020) Největší studentská rezidence v Praze představuje vzorové pokoje. Hotová je hrubá stavba.

   
 
 
 
 

THE FIZZ – studentské bydlení v Holešovicích

Jak má vypadat moderní bydlení pro vysokoškoláky ukazují první dva vzorové byty v největší novodobé studentské rezidenci, která pod taktovkou developerské společnosti Karlín Group vzniká v pražských Holešovicích. Rezidence, jejíž hrubou stavbu dokončila v minulých dnech společnost Metrostav, nabídne ubytování a služby, známé ze západní Evropy.

Rezidence, která se zapojí do mezinárodní sítě THE FIZZ, nabídne studentům v 539 pokojích celkem 675 postelí. Sloužit k ubytování začne již následující akademický rok, tedy od podzimu 2020.

U vlastních studentských apartmánů je kladen důraz na soukromí. Jejich vybavení bylo vyrobené na míru. Návrh interiéru připravili architekti ze studia Pavel Hnilička Architekti a to na základě podkladů od společnosti International Campus, která bude rezidenci provozovat a se studentským bydlením a potřebami vysokoškoláků má bohaté zkušenosti ze zahraničí.

„Navržen je samozřejmě mladistvý design odpovídající cílové skupině. Při návrhu pokojů jsme se inspirovali uspořádáním obytného prostorů na jachtách, kde se efektivně a účelně využije každé místo. Podstatné je, že většina pokojů má svou koupelnu a kuchyňku. Ve společných prostorách budovy jsme připravili prostory pro různou náladu, od živějších, kde může být při koncertech a dalších akcích pěkně rušno, až po klidnější zákoutí k četbě nebo tichým rozhovorům.“ říká architekt projektu Pavel Hnilička.

Mezinárodního výběrového řízení pro dodavatele interiéru se účastnilo celkem 9 tuzemských i zahraničních firem. „Vítězem se nakonec stala rakouská společnost Kitzberger, která disponuje výrobními kapacitami v České republice. Kitzberger už zahájil přípravu k výrobě 675 postelí a kompletního zařízení všech 539 pokojů nábytkem té nejvyšší kvality,“ uvádí generální ředitel Karlín Group Jan Ludvík

Projekt má dva partnery, kromě Karlín Group je to společnost International Campus. Ta po dokončení stavby podíl od Karlín Group odkoupí a bude rezidenci dlouhodobě provozovat.

Pražská rezidence se v jednom hledisku odlišuje od těch, které jsou v síti studentských ubytoven v zahraničí. Nabídne totiž hned 136 dvoulůžkových pokojů. „Větší počtem zastoupených dvoulůžkových pokojů nám umožní nabídnout od podzimu letošního roku vhodné ubytování jak pro zahraniční studenty, tak i pro ty z České republiky. Ohlas na tento náš krok je zatím pozitivní,“ říká obchodní manažerka International Campus Diana Streletskiy.  International Campus již na svém webu spustila systém nezávazné předběžné rezervace. Ceny za ubytování se pohybují od 7.900 korun za osobu v dvoulůžkovém pokoji a 11.900 korun za jednolůžkový pokoj za měsíc. 

Studentská rezidence má celkem osm podlaží s celkovou obytnou plochou přes 16,5 tisíc metrů čtverečních a celkem přijde na více než 500 milionů korun. Projekt počítá s restaurací, která bude součástí uličního parteru a bude otevřená pro studenty i veřejnost, dále s party místností, rozlehlou terasou se sky-barem, prostorem na letní grilování a podzemním parkovištěm pro 71 vozů. Studentům budou sloužit také studovny, dva malé kinosály, jeden velký multifunkční sál a 3 vetší kuchyně s vybavením pro případné společné vaření. V areálu bude i fitness centrum a velká úschovna kol. Ze služeb se počítá i s prádelnou. Podobně koncipovaný projekt bydlení pro studenty s mnoha službami a možnostmi zatím v Praze chybí.

Stavba vzniká u křižovatky ulic Na Zátorách a Partyzánská, poblíž vlakového nádraží a stanice metra Nádraží Holešovice. Jedná se o významné pražské rozvojové území, stojící na prahu rozsáhlé transformace v moderní městskou čtvrť. Zároveň je i v blízkosti klidových zón - Stromovky a Tróji. Budova je v dosahu 20 minut cesty hromadnou dopravou k významným pražským vysokým školám.
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Autoři: Pavel Hnilička, Marek Řehoř
Spolupráce: Jana Kafková, Lucie Cutáková
Koordinace projektu + stavební část: DELTAPLAN spol. s r. o.
HIP: Miloš Keltner / DELTAPLAN spol. s r. o.
Koordinace + stavební část: Miloš Keltner,  Petr Jón / DELTAPLAN spol. s r. o.
Statická část:  Jiří Houra, Jaroslav Podolák, /HSD statika s. r. o. 
Autoři krajinářského řešení: Pavlína Malíková a Aleš Steiner, Steiner a Malíková krajinářští architekti
TZB: - Ondřej Hlaváček/ TechOrg s.r.o.
PBŘ: František Chuděj
Klient: Karlín Group
Projekt: 2015
Zastavěná plocha: 2 507 m²
Hrubá podlažní plocha: 16 446 m²
Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.
www.the-fizz.com/studenstke-koleje/praha

Související články:
Začíná stavba studentské rezidence v Holešovicích  25.4.2019
Rezidence pro studenty v Holešovicích  15.1.2019
529 apartmánů pro studenty v Holešovicích  23.2.2018
Student House Holešovice  12.5.2015

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

6. 8. 2020 16:56:21

Re: Nový koncertní sál v Ostravě

Byť to bude vypadat trochu přízemně, ale nemohu najít investiční náklady. Mělo by to být 2 mld. Kč. Jistě díky dobrému rattingu, jak nám sděluje primátor, si město může dovolit dost vysoké půjčky, zejména když uvážíme, že mezi investice s účastní rozpočtu města patří i parkovací plochy P+R, nový kampus-dílčí sportovně vzdělávací areál Ostravské Univerzity na Černé louce, stavba Černé kostky (technická knihovna) naproti Domu kultury v podzemními parkovišti a postupná modernizace tramvajových tratí v celém obvodu města s dodávkou nových švýcarských tramvajových souprav (jsou skvělé). Zatím jsem nečetl souhrnný investiční plán na příští roky s tím, jak se budou tyto úvěry splácet, a jak jsou plánovány příjmy města. Jak se s tímto neúplným výčtem (chybí několik miliardových akcí pro sport a další společenské účely, např. v Krásném Poli nebo v bývalém areálu Ostravské rafinérie u Fifejd) velkých akcí porovná pokus prosadit tragické prodloužení tramvajové trati od Slovanu kolem Duhy až ke Globusu a s tratí kolidující projektově rozpracovaný Severní spoj od D1 do Poruby. To nemá veřejnost tušení. A má ho Magistrát, tedy ambiciózní primátor? Není už postaveno nebo nachystáno dost památníků, které nám budou jeho "Macurovskou éru "vlády nad městem navždy připomínat? Musí to vše snad i dobré, co napáchal, zhatit jednou zbytečnou investicí i proti potřebám města a proti zásadnímu nesouhlasu dotčených městských obvodů v Porubě? I za cenu obrovského zadlužení města na roky dopředu? Doufám, že ho okolnosti včas zastaví, aby přestal vyhazovat peníze města na předem ztracenou a jasně hloupou akci, jako je tato tramvajová trať ke Globusu skrz plně urbanizované a přírodně skvěle stabilizované prostředí 3 městských obvodů! Jediným motivem k rozjetí této monstrakce v roce 2017 byl dnes již propadlý příslib 1,5 mld. Kč z evropských fondů. Dnes to hodlá primátor financovat jinak, ale možná sám neví, jak. Osobně si myslím, že ten záměr bude nakonec zrušen. Investovaných 30 až 40 milionů Kč do přípravy stavby město hravě odepíše. To jsou přece drobné proti již výše uvedeným stavbám.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz