The Property Drama

The Property Drama

(7. 11. 2019) Pozvánka do galerie Norma space na promítání filmu a následnou diskuzi - dne 11.11.2019

 
 
 
 

The Property Drama

Srdečně Vás zveme na promítání filmu The Property Drama a následnou diskuzi, která proběhne v pondělí 11. 11. 2019 od 19 hodin v galerii Norma space. Akce je součástí série Právo, která zkoumá vztahy ve městě z perspektivy tří typů práva - práva vlastnického, práva stavebního a práva na bydlení. 

Film The Property Drama je druhou částí filmové trilogie Legislating Architecture. První díl vznikl jako odpověď na výzvu k účasti na benátském bienále 2016, kde Brandlhuber a Roth formulují svou základní tezi: Jak o legislativě přemýšlet jako o proaktivním elementu, namísto jejího vnímání jako překážky? The Property Drama téma rozšiřuje a zabývá se zejména vztahy pozemků a vlastnictví. Film obsahuje rozhovory s předními politiky, aktivisty a architekty, činnými v této problematice. Spolu s komentářem nabízí ucelený pohled na otázky legislativy, vlastnictví a práva na město.

V návaznosti na promítání filmu proběhne mezioborová diskuse se zástupci různých přístupů k problematice.
Miloš Kravciv – právník věnující se poradenství a právní podpoře pro architekty a developery.
Kateřina Rabiňáková – právnička pohybující se v oblasti územního plánování a stavebního práva. 
Jakub Nakládal – architekt a aktivista, spoluorganizátor festivalu práva na město Vzpurná Praha, spoluautor Analýzy bytové situace v Praze: Co stojí za krizí bydlení a jak ji řešit, tvůrce sociálně-kritických procházek po pražských čtvrtích.

Promítání s diskusí je součástí série Právo Série PRÁVO zkoumá vztahy ve městě z perspektivy tří typů práva – práva vlastnického, práva stavebního a práva na bydlení. Součet těchto konkrétních prvků otevírá téma širší – právo na město a život v něm. Kdo určuje pravidla, podle kterých žijeme, a jak je naše dílčí práva ovlivňují, omezují nebo umožňují? Jakou roli v jejich ustavování hraje architekt a architektura města?

The Property Drama (2017), 32 min, originální znění (EN/EN sub)
Arno Brandlhuber & Christopher Roth, Oana Bogdan, Leo van Broek, Sam Chermayeff, Egbert Dransfeld, Tom Emerson, Michaela Friedberg, Yona Friedman, Renee Gailhoustet, Olaf Grawert, Phylis Lambert, Niklas Maak, Patrik Schumacher, Jonas Staal, Peter Swinnen, Raquel Rolnik, Milica Topalovic, Jean-Philippe Vassal, Hans Jochen Vogel, Anna Yeboah, Mirko Zardin

Tým Norma space

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz