třiarchitekti: Dům seniorů RoSa v Praze-Kobylisích

třiarchitekti: Dům seniorů RoSa v Praze-Kobylisích

(15. 12. 2014) (RoSA, Praha, 11. prosince 2014) - Dům seniorů RoSa v pražských Kobylisích přivítal své nové nájemníky. Ti už od začátku prosince začínají využívat kromě svého bydlení také služby, které speciální komplex nabízí.

 
 
 
 

třiarchitekti: Dům seniorů RoSa v Praze-Kobylisích

(RoSA, Praha, 11. prosince 2014) - Dům seniorů RoSa v pražských Kobylisích přivítal své nové nájemníky. Ti už od začátku prosince začínají využívat kromě svého bydlení také služby, které speciální komplex nabízí.

V těchto dnech začalo fungovat také Centrum RoSa. Již během prosince mohou využít obyvatelé RoSy i další návštěvníci řadu programů a aktivit v přednáškovém sále domu či knihovně. Na všechny čekají vzdělávací programy, poradenství pro seniory i tvůrčí dílny. Oficiálního slavnostního otevření se RoSa dočká na začátku roku 2015. V dalších měsících získají v Rezidenci RoSa domov další desítky seniorů.
Z tiskové zprávy RoSa

Doplněno Stavbawebem:

Dům seniorů RoSA
investor: ATKINS a LANGFORD DEVELOPMENT s.r.o
místo: Střelničná, Praha-Kobylisy
autor: David Mareš, Jana Ilková, třiarchitekti
autorská spolupráce: Kateřina Richtrová, Štěpán Špoula
projekt: 2011-2013
Generální projektant: Deltplan a třiarchitekti
Zdroj foto a vizualizací: www.rezidencerosa.cz
 

Autoři: Studie rekonstrukce řeší stavební úpravy a částečnou změnu užívání objektů tří objektů kompexu bývalé ubytovny Vojenských staveb na ubytování určené pro seniory, doplněné službami. Dům leží na okraji několika urbanistických struktur. Veškeré úpravy navrhujeme s cílem komplex lépe zapojit do okolí a změnit jeho současný sídlištní charakter na městský. Hlavním prostředkem této snahy je individualizace jednotlivých objektů tak, aby začaly působit jako samostatné domy v řadové zástavbě.


Návrh dispozice respektuje původní konstrukční uspořádání domu. V sedmipodlažních objektech jsou navrženy ubytovací jednotky. Ve dvoupodlažním objektu je navrženo společné vybavení pro obyvatele rezidence. Některé části stavby uvažujeme ve vyšším standardu, ale stále s ohledem na celkou hospodárnost investice: kvalitní okna, kvalitní vstupní dveře ve společných prostorách, podlahy ve vstupní hale z teraca nebo kamenné dlažby, zateplovací systém s kvalitní omítkou. Je to fasáda, společné prostory a venkovní úpravy, co určuje standard domu.


Foto původního stavu

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz