TOFU architects: H-House

TOFU architects: H-House

(18. 1. 2012) Bytový dům s kavárnou v přízemí.

 
 
 
 

TOFU architects: H-House

Bytový dům s kavárnou v přízemí.Místo: Hikone, Shiga, Japonsko
Architekt:
TOFU
Pozemek: 125 m2
Plocha: 179
m2
Realizace: 08/2011

Foto: archiv autorů

Architektonická kancelář TOFU z Osaky navrhla třípodlažní dům, kde v přízemí je restaurace a ve dvou patrech byty. Dům leží ve městě Shiga v blízkosti hradu Hikone, historické pamětihodnosti z období Edo. Snaha využít výhledy na hrad vedla ke stavbě vnějšího schodiště kolem konstrukce a vedoucího na velkou terasu v horním podlaží. Přízemní restaurace má strukturní plechovou fasádu, kdežto obytná patra jsou betonová.
Plechová střecha vizuálně svazuje dům odkazem na první podlaží. Funkce v interiéru jsou materiálově odlišeny. Přízemní zuhirõ jr. café je v čínsém stylu a patří obyvatelům zeshora. V interuéru se uplatňují společně beton a lakovaná OSB překližka. Kontrast mezi šedou a teplým dřevem v kombinaci s bílým příslušenstvím interiéru vytváří moderní, avšak teplý prostor.


nbsp;

nbsp;
vstupní podlaží
1. NP2. NP
1 kuchyň
2 obývací pokoj s jídelnou
3  japonský pokoj
4 vstup
5 záchod
6 technická místnost
7 koupelna
8 ložnice
9 balkón


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz