Tomáš Rusín a Ivan Wahla: Pension Kozí horka

Tomáš Rusín a Ivan Wahla: Pension Kozí horka

(24. 3. 2015) Pension se nachází u brněnské přehrady v původním rekreačním areálu na svažité parcele s působivým výhledem na vodní plochu. Původně tu stál objekt rekreačního střediska ze 60. let 20. století. Nový objekt  je navržen jako jednoduchý kompaktní hranol s předsunutou terasou a schodištěm na východní straně. 

 
 
 
 

Tomáš Rusín a Ivan Wahla: Pension Kozí horka

Pension se nachází u brněnské přehrady v původním rekreačním areálu na svažité parcele s působivým výhledem na vodní plochu. Původně tu stál objekt rekreačního střediska ze 60. let 20. století. Nový objekt  je navržen jako jednoduchý kompaktní hranol s předsunutou terasou a schodištěm na východní straně. 

Východní fasáda se v celé šířce otevírá směrem k přehradě a v úrovni střechy je ukončena výraznou konzolou markýzy z pohledového betonu s  kruhovými otvory. Motiv markýzy se opakuje také na západní fasádě nad vstupem do domu. Ve stejném rytmu jako otvory v markýze byly navrženy světlíky vystupující nad úroveň střechy v podobě bílých válců a osvětlující střední trakt domu. Ostatní fasády působí uzavřeně, prořezávají je jednoduchá horizontální okna. Vstup zvýrazňují plné dveře a velká prosklená stěna z mléčného skla. Na severní straně se po rampě sjíždí do garáže.
Do pensionu se vchází v 2. NP ze strany příjezdové komunikace. Na zádveří navazuje společenský prostor s krbem, odkud je přístupná středová chodba a klidová část. Ta zahrnuje ložnice, koupelny, wc a šatny. V přízemním patře s vazbou na zahradu je umístěna obytná kuchyně s jídelnou, krytý bazén a navazující technické prostory, sklady a garáž. Pro rekreační vyžití byla upravena zahrada s venkovním ohništěm a pergolou. Do zahrady je možné sestoupit také venkovním schodištěm z terasy ve 2. NP.Objekt je opatřen bílou omítkou, okna mají hliníkové profily. V interiéru jsou podlahy z masivního dřeva a z travertinových dlažeb se zalícovanými sokly. Střední trakt má snížený sádrokartonový podhled. Dveře jsou bílé, lakované, zalícované s omítkou nebo obkladem.

Autorská zpráva


Pension Kozí horka
Místo: Brněnská přehrada – Kozí horka, Brno Bystrc
Autoři: Tomáš Rusín a Ivan Wahla, Atelier RAW s.r.o., spolupráce Petr Mutina 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz