Tour Triangle

Tour Triangle

1 place de la Porte de Versailles, 75015 Paríž

(9. 5. 2019) Autory jsou švýcarští architekti Jacques Herzog a Pierre de Meuron

   
 
 
 
 

Tour Triangle

(ČTK) - V Paříži dostala po dlouhé soudní bitvě zelenou výstavba trojúhelníkového mrakodrapu. Sto osmdesát metrů vysoká budova o 42 patrech nazvaná "Tour Triangle" se bude tyčit na jižním okraji francouzské metropole a bude v ní mimo jiné luxusní hotel a kanceláře. Nová pařížská dominanta by měla být hotová do roku 2024, kdy se ve městě uskuteční letní olympijské hry, píše francouzský tisk.

Mrakodrap se "sky barem" na vrcholu a kulturním centrem navrhli švýcarští architekti Jacques Herzog a Pierre de Meuron, kteří stáli například za pekingským olympijským stadionem známým jako Ptačí hnízdo. Stavba, která by měla začít příští rok, přijde na půl miliardy eur (téměř 13 miliard Kč) a vznikne díky ní asi 5000 pracovních míst.

Podle francouzského tisku nebyla od výstavby Montparnasské věže v roce 1972 v Paříži postavena žádná takto vysoká budova.

Trojúhelníkovou věž kritizovali místní obyvatelé a především ekologové, protože podle nich budova bude ekologicky velmi náročná a na okolí bude mít negativní dopad. Tři organizace se proto obrátily na správní soud, který ale jejich stížnost v pondělí zamítl.

Kontroverzní projekt už v roce 2014 odmítla pařížská radnice, později ho ale v pozměněné verzi těsnou většinou schválila.

Doplněno Stavbaweb:
Oficiální stránky projektu Tour Triangle.Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.

Související články:
Tour Triangle – Pařížská radnice projekt scválila  7.7.2015
Tour Triangle – Paříž se brání dalšímu mrakodrapu 16.9.2013Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
48.8314
2.2858
Tour Triangle

Tour Triangle
1 place de la Porte de Versailles
75015 Paríž

Komentáře ke článku

 
 
 
 

10. 5. 2019 17:46:54. Re: Tour Triangle - Liberté, égalité, fraternité. Lea Nardová

 
 
 
 

10. 5. 2019 17:46:54. Re: Tour Triangle - Liberté, égalité, fraternité. Lea Nardová

  A už je to tu zase: Líbí . nelíbí. Eko - ne-eko. Tady jde ale přece o daleko víc. Jde o precedent.
Západní společnost se holedbá demokracií, jejíž neodmyslitelnou součástí je rovností šancí pro každého. Když může jeden, má právo i další. Kde budou brát pařížští radní argumenty, aby fascinující textura tradiční Paříže, ošťavněná Eifelkou, poučená excesem Tour Montparnasse a noblesním uklizením čupřiny La Défense na konec pařížského diametru...nevzala za své?! Bude "egalité" z hesla francouzské revoluce znamenat start urbanistické destrukce tohoto příkladu moudrého přístupu k umísťování výškových budov ve městě?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz