TRANSCO

TRANSCO

(12. 12. 2016) 3+1 architekti

   
 
 
 
 

TRANSCO

Historický skladový objekt z konce 19. století, jakých jsou podél drah desítky. Pěkná proporce, jednoduchá konstrukce, účelnost. Pro stavebníka – spediční firmu – výhodná poloha v paradoxu periferie uvnitř městské struktury.
Po úvahách o vestavbě firemního zázemí do prostoru skladu jsme se posunuli k záměru oživit nedávno špatně rekonstruovaný, nyní ladem ležící domek při krátkém čelním štítu skladu.
Bouráme neforemnou sedlovou střechu (produkt předchozích stavebních úprav) a stavíme prostorově efektivnější patro se střechou plochou. Velká pevná okna abstrahující plášť, umožňují speditérům dobrou kontrolu provozu kolem a nostalgicky obhlíží blízkou železnici a přilehlá periferní panorámata nemilosrdně drcená časem. Profilovaný fasádní plech odkazuje jednoduše k principu kontejnerové dopravy.

Autorská zpráva
Foto: Pavel Plánička


Místo: Děčín – východní nádraží
Autor: 3+1 architekti – Pavel Plánička, Bruno Panenka, Barbora Urbanová
Zastavěná plocha: 102 m2
Užitná plocha: 280 m2
Obestavěný prostor: 830 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz