Transkripce, Zdroj či Metamorfóza?

Transkripce, Zdroj či Metamorfóza?

(24. 7. 2014) Mezinárodní workshop studentů architektury z Ostravy, Liberce, Brna a Katowic na téma Obnova a kultivace prostoru kašny na NKP Dole Hlubina v Ostravě.

 
 
 
 

Transkripce, Zdroj či Metamorfóza?

Mezinárodní workshop studentů architektury z Ostravy, Liberce, Brna a Katowic na téma Obnova a kultivace prostoru kašny na NKP Dole Hlubina v Ostravě.

Přišli, viděli, navrhli.
V úterý 15. července večer vyvrcholil workshop na dole Hlubina za účasti studentů architektury, mentorů (Josef Kiszka, Jan Stolín, Vendula Šafářová) a Provozu Hlubina (Jakub Kostruh, Marta Pilařová, David Wojaczek). Ve třech dnech (13.-15. 7), během kterých se tak mohli mladí a nadějní študáci naplno věnovat tématu, přiučit se technice sprejování, anebo prozkoumat oblast z vysoké perspektivy, vytvářeli nové podoby středobodu budoucího náměstí. Díky rozdělení do skupin se tak sešlo 11 návrhů na širokou a podnětnou škálu využití staronového prostoru kašny. Návrhy se zabývají několika tématy a to: minulostí horníků a smrtí s ní spojenou, vodou jako očistným prvkem industriálního prostředí, objevila se také témata Zdroj ve smyslu zrození, The Deep – pohled do hlubiny, Vhled do rovnováhy – reflexe, metamorfóza, transkripce. Od polských studentek jsme viděli stříkání vody z rour stávajících i nových, smysl pro vtip a byly zde také k vidění industriální zvuky z hlubin a další osvěžující návrhy. Studenti si pohrávali jak s industriálem a jeho aktuálními odkazy, tak i s novou interpretací industriálu, s vodou jako nezkrotným živlem, vodou očišťující, vodou plnou hry, vodou jako cyklem života, naplnění i vodou jako počátkem.

Výsledné návrhy budou posuzovány nezávislou komisí složenou z řad profesionálů výtvarného umění a architektury, která zasedne během letošního ročníku Deepcampu 3.0 od 14. do 24. srpna 2014, připravovaného týmem Provozu Hlubina již tradičně v prostorách této Národní kulturní památky. Nechme se překvapit, které z hravých, ale i vážných témat bude to nejlepší a nejvhodnější. Už teď víme, že vítězný návrh se bude realizovat a je na co se těšit!

fast fua art hlubina lenka bartunkova
fua_THE DEEP_natalka ondrej a2 transkripce vavrova filipovska
metamorfoza turon miller lehnert ciahotny out stanislava ola agneska katowice brno
pavel rihak _nahled do rovnovahy
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz