Turnov vypsal zakázku na koupaliště a stadion za 150 miliónů

Turnov vypsal zakázku na koupaliště a stadion za 150 miliónů

(3. 3. 2014) (ČTK) - Město Turnov hledá dodavatele pro výstavbu sportovně-rekreačního areálu Maškova zahrada. Cena za vybudování venkovního koupaliště a krytého zimního stadionu by neměla přesáhnout 150 mil. Kč bez DPH, město jinak soutěž zruší. Zájemci o zakázku mohou své nabídky podávat do 7. května, zjistila ČTK z věstníku veřejných zakázek. Autorem studie areálu je studio BFB  (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Turnov vypsal zakázku na koupaliště a stadion za 150 miliónů

(ČTK) - Město Turnov hledá dodavatele pro výstavbu sportovně-rekreačního areálu Maškova zahrada. Cena za vybudování venkovního koupaliště a krytého zimního stadionu by neměla přesáhnout 150 mil. Kč bez DPH, město jinak soutěž zruší. Zájemci o zakázku mohou své nabídky podávat do 7. května, zjistila ČTK z věstníku veřejných zakázek. Autorem studie areálu je studio BFB  (doplněno Stavbaweb).


„V červenci letošního roku by měla být stavba zahájena. Když vše dobře půjde, koupaliště bude dokončeno v květnu příštího roku a druhá etapa výstavby zahrnující zimní stadion skončí v říjnu roku 2015,“
uvedl starosta Tomáš Hocke. Venkovní koupaliště ani zimní stadion patnáctitisícové město zatím nemá. Radnice původně chtěla koupaliště a stadion stavět zvlášť, spojením ušetří podle odhadu pět až deset miliónů korun.
 
Maškova zahrada získala svůj název podle zahradníka knížete Rohana. Areál býval arboretem šlechtitelské stanice, která fungovala jako zásobní sbírka dřevin pro sychrovský zámek. Pozemky získalo město v roce 2000 za 34 mil. Kč. Kupní cenu tehdy zaplatil turnovský mecenáš Bohuslav Jan Horáček, který měl platit i další výstavbu za bezmála miliardu korun. V areálu měly vzniknout soustavy bazénů a skluzavek, dvě kluziště, parkoviště pro 400 aut a apartmánový hotel se 180 lůžky. Projekt se ale na podzim 2002 Horáčkovou smrtí zastavil. Město se v roce 2011 rozhodlo pokračovat v projektu v mnohem skromnější podobě.
 
Stavba zahrnuje výstavbu koupaliště se soustavou nerezových bazénů, brouzdališti, skluzavkami a technickým, sociálním a gastronomickým zázemím. Součástí zakázky jsou úpravy dalších venkovních ploch včetně výstavby několika sportovních hřišť a skateparku, vybudování nových inženýrských sítí, přístupové komunikace, parkovacích ploch a cyklostezky. Vítězná firma by také měla postavit nový krytý zimní stadion včetně technologie, zázemí pro sportovce a veřejnost a občerstvení.


Doplněno Stavbaweb:
Autorem studie areálu je studio BFB.
Podrobné informace o chystaném sportovně rekreačním areálu Maškova zahrada naleznete na stránkách turnovskovakci.cz:
ZASTUPITELÉ JEDNALI: ROZHODNUTÍ O STAVBĚ KOUPALIŠTĚ, KTERÉ NIKDO NEČEKAL (01.09.2013)
ANKETA ZASTUPITELŮ NA TÉMA SPORTOVIŠTĚ V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ (ZASTUPITELÉ O STAVBĚ DEFINITIVNĚ ROZHODNOU NA KONCI SRPNA!) (09.08.2013)
SPORTOVIŠTĚ V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ: PARLAMENT MLÁDEŽE POŘÁDÁ ANKETU (15.04.2013)
HISTORICKÉ ROZHODNUTÍ: SPORTOVIŠTĚ V MAŠKOVCE SE BUDE STAVĚT (30.09.2011)
SPORTOVIŠTĚ V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ? PŘEDSTAVENA BYLA NOVÁ STUDIE (14.09.2011)
STANOVISKO BRUSLAŘSKÉHO A HOKEJOVÉHO KLUBU TURNOV (09.06.2011)
VÝSTAVBU SPORTOVIŠTĚ V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ ZASTUPITELÉ ZATÍM DÁL NEPOSUNULI (26.05.2011)
VYJÁDŘENÍ VÝKONNÉHO VÝBORU TJ TURNOV K ZÁMĚRU VÝSTAVBY SPORTOVNÍHO AREÁLU V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ (23.05.2011)
SPORTOVIŠTĚ V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ. TEĎ, ANEBO NIKDY?! (12.05.2011)
CHCETE V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ VENKOVNÍ KOUPALIŠTĚ, NEBO SPÍŠ ZIMNÍ STADION? HLASUJTE (03.05.2011)
NEŠŤASTNÁ MAŠKOVA ZAHRADA (KOMENTÁŘ) (29.04.2009)
POSUN V PŘÍPRAVĚ SPORTOVIŠTĚ V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ (04.12.2008)
PRŮLOM V ZÁMĚRU VÝSTAVBY SPORTOVNÍHO AREÁLU V MAŠKOVCE? ZÁJEM MAJÍ TŘI INVESTOŘI (01.08.2008)
NASTAL ČAS UDĚLAT MAŠKOVCE PÁ PÁ? (05.02.2008)
Další informace a vizualizace projektu najdete na stránkách města ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz