Čtyři rodinné domy v Radotíně

Čtyři rodinné domy v Radotíně

Praha - Radotín

(20. 11. 2015) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Čtyři rodinné domy v Radotíně

Čtyři rodinné domy jsou navrženy na svažitý pozemek v Radotíně u Prahy. Parcela má ideální jižní orientaci a krásný výhled do okolí. Proto vznikl návrh domu, který se maximálně otevírá směrem do údolí. Obytný prostor je propojen s několika venkovními terasami různého charakteru. Klidová část domu je částečně zapuštěná do terénu. Tři domy jsou identické, čtvrtý dům je zrcadlově obrácený a mírně dispozičně upravený. Celý soubor je obsluhován areálovou komunikací podél severní hrany pozemku.
Autorská zpráva

Autor: Kamil Mrva Architects - Kamil Mrva, Martin Rosa
Projekt: 2011–2012
www.radotinskevyhlidky.cz

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

 
 
 
 
49.995914
14.367179
Čtyři rodinné domy v Radotíně

Čtyři rodinné domy v Radotíně
Praha - Radotín

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

31. 3. 2023 18:50:36

Re: Re: Re: Novela stavebního zákona nenaplnila svůj možný poten...

Vy si vážně myslíte, že politici nemluví o tom, jak fungují místní municipaity proto, že jsou slepí? To snad ne. Vždyť jsou to titíž lidé. Proč myslíte, že ustoupili tlaku obcí na ponechání obecných stavebních úřadů pod kuratelou samosprávy? Prý že by k nim měli lidi dál - ale ty úřady tam přece měly zůstat jako pobočky. Jenže politici v parlamentu přece nemohou říct politikům z obcí, že jejich jediný argument pro zrušení centrálního úřadu je lež. Ó pardon, zapomněla jsem na druhý: obce by ztratily vliv. Ale na co vlastně, když tak vehementně tvrdí, že do výkonu státní správy nezasahují. Místo toho by přece stačilo přidat jednoduchou větu, že obec je na svém území vždy dotčeným orgánem. A mohla by si třeba jako dotčený orgán hlídat soulad s územním plánem, který si sama schválila. To by bylo krásné - hned by se snížil počet úředníků státní správy :-) Jinak souhlasím, že za tabulkový plat se na úřad odborníci shánějí těžko. A pak se ještě musí rozloučit s kreativitou, kterou by stavebníci tak chtěli, protože úředník prostě smí jen to, co má v zákoně. A co si budeme povídat, ten je každou novelou horší a horší. Bylo by to krásné, kdyby už ministerstva přestala vymýšlet další a další úkoly, zákazy a příkazy, hlídání tohohle a támhletoho, a místo toho začala likvidovat nepotřebné předpisy. Bez toho přece nikdy nemůže dojít k tolik slibovanému snížení byrokracie.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz