Ultra architects: Kanceláře a výstavní garáže

Ultra architects: Kanceláře a výstavní garáže

(5. 3. 2013) Investor je velký fanda automobilových veteránů. Přál si vytvořit místo, kde by mohl pracovat i vystavovat své miláčky.

 
 
 
 

Ultra architects: Kanceláře a výstavní garáže

Investor je velký fanda automobilových veteránů. Přál si vytvořit místo, kde by mohl pracovat i vystavovat své miláčky.Architekti: Ultra Architects
Místo: Poznaň, Polsko
Autoři: Marcin Kościuch,Tomasz Osięgłowski
Spolupráce: K.Dembińska, B.Suszczewicz, A.Ostrowska, Ł.Piszczałka, A.Ronżewska-Kotyńska
Plocha: 1000 m2
Realizace: 2010
Foto: Jeremi Buczkowski


Investor kupuje staré modely a sám je opravuje. Vlastně jde o auta jedné značky z určitého přesného období. Jeho koníček se stal inspirací pro vytvoření místa, kde by se pracovní a volnočasové aktivity daly zkombinovat. Každá místnost kanceláří se otevírá do haly garáží, která zabírá dvě třetiny celkové plochy. V parkingu jsou stání pro investorova nejoblíbenější auta. Garáž není jen výstavním prostorem pro veterány, ale je zároveň dílnou vybavenou zvedákem, skříněmi na nářadí, výfukovým systémem atd.

Pro nás byla estetika zřejmá od počátku: prostor by měl mít technický vzhled, jako garáže nebo parkovací dům. Grafika zvnitřku budovy se prezentuje také zvenčí. Žluté a šedé šikmé pruhy na fasádě předpovídají, o co se půjde uvnitř. Železobetonová střecha nad přístupovou partií se transformuje do lavice.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Výroba

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz