ÚOHS prošetřuje výběr projektanta rekonstrukce FF v Brně

ÚOHS prošetřuje výběr projektanta rekonstrukce FF v Brně

(5. 12. 2013) (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) prošetřuje výběr projektanta rekonstrukce a dostavby historického areálu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Zahájil správní řízení. ČTK to řekl mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

 
 
 
 

ÚOHS prošetřuje výběr projektanta rekonstrukce FF v Brně

(ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) prošetřuje výběr projektanta rekonstrukce a dostavby historického areálu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Zahájil správní řízení. ČTK to řekl mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

Nová budova B2 Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně - autorem návrhu je studio Pelčák a partner architekt Nová budova B2 Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně - autorem návrhu je studio Pelčák a partner architekt

Úřad se tendrem zabývá od konce listopadu, kdy se na něj obrátila architektonická společnost Pelčák a partner, s. r. o. „Návrh směřuje zejména proti posouzení kvalifikace u jednoho z uchazečů. Úřad si vyžádal dokumentaci k zadávacímu řízení,“ uvedl Švanda.
 
Opravy Filozofické fakulty budou stát více než 400 miliónů korun. Univerzita objekt opravuje v několika etapách. Minulý týden dělníci do zdi rekonstruované budovy fakulty vrátili časovou schránku, kterou objevili na jaře při stavebních pracích. K původním dokumentům přidali i nové, které dokumentují rekonstrukci budovy.
V případě, že ÚOHS najde v tendru na generálního projektanta rekonstrukce budovy školy chyby, může univerzitě uložit pokutu. Řízení ale může také zastavit.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz