Úprava vstupních prostor Francouzského institutu

Úprava vstupních prostor Francouzského institutu

Malá Štěpánská, Praha 1, Nové Město

(23. 7. 2018) skutek architecture

   
 
 
 
 

Úprava vstupních prostor Francouzského institutu

Francouzský institut je kulturní a vzdělávací instituce s tradicí zasahující do 19. století. Budova institutu ve Štěpánské ulici byla postavena v roce 1930. Po období socialistické represe byl objekt kompletně rekonstruován, roku 1993 byly prostory slavnostně znovuotevřeny za účasti Françoise Mitterranda a Václava Havla. V dnešním institutu jsou kino, frankofonní knihovna, výukové a vědecké prostory, galerie, knihkupectví a kavárna.

Proměna otevírá vstupní prostory mnohostrannějšímu využití. Odstraněním dělicích příček vznikl variabilní prostor, schopný pojmout návštěvníky před začátkem kulturních akcí. Vhodný je i pro pořádání přednášek nebo koncertů, slouží jako volný čtenářský klub knihovny. Proměna informační struktury s důrazem na IT řešení usnadňuje návštěvníkům získávání informací. Čisté architektonické řešení používá nenápadnou barevnost a jednoduchý orientační systém. Charakter interiéru se mění podle aktuální sestavy mobilního nábytku.

Autorská zpráva

 

Autoři: skutek architecture – Ondřej Dvořák, Jiří Matys
Hlavní dodavatel: Engram s.r.o., KMB nábytek

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

 
 
 
 
50.0766014
14.4215451
Úprava vstupních prostor Francouzského institutu

Úprava vstupních prostor Francouzského institutu
Malá Štěpánská
Praha 1, Nové Město

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz