Úpravy okolí OC Cíl na Zahradním městě

Úpravy okolí OC Cíl na Zahradním městě

(26. 10. 2018) Autorem návrhu obnovy je atelier Ti2 architekti

   
 
 
 
 

Úpravy okolí OC Cíl na Zahradním městě

(ČTK) - Praha 10 po pěti letech příprav začne s úpravami okolí obchodního centra Cíl na Zahradním Městě. Městská část už vybrala stavební firmu. Práce by měly začít do konce roku a skončit ve druhé polovině 2019. ČTK to sdělil mluvčí Prahy 10 Vít Novák. Prostranství bude nově vydlážděno a radnice tam umístí nový mobiliář, stromy, herní prvky či pítka. Cena projektu je zhruba 20 milionů korun.

Prostranství před obchodním centrem je v současnosti zanedbané a místní obyvatelé to kritizují. Úpravy začala radnice plánovat už v roce 2013, v důsledku komplikací při koordinaci s vlastníky okolních staveb musel být však projekt několikrát upravován.

Prostranství bude podle radnice určeno pro odpočinek, ale také pro akce, jako jsou farmářské trhy či sousedská setkání. "Pro jejich potřeby je navržen areálový vodovod a venkovní pítka," uvedl Novák. Dodal, že se počítá i s umístěním dřevěných pódií celá plocha bude bezbariérová.

"Společně s tím je třeba zmínit rekonstrukci knihovny v objektu, která již probíhá a která by měla být dokončena už na jaře 2019,"
doplnil mluvčí.

Obchodní centrum bylo postaveno v 60. letech minulého století jako centrum nově vzniklého sídliště Zahradní Město. Využívají ho prakticky pouze obyvatelé z bezprostředního okolí.

Doplněno Stavbaweb:
V roce 2013 se rozhodla MČ Praha 10 zapojit do návrhu řešení veřejného prostoru i občany a zohlednit jejich požadavky v architektonických návrzích. Na základě toho vyzvala k návrhu revitalizace dva architektonické ateliéry (Molo architekti a Ti2 architekti), jejichž výsledkem byly dvě ideové studie. Urbanisticko-architektonické studie mají přinést jasnou koncepci vycházející z reálných možností místa a reflektující jeho požadavky a omezení. Důraz je kladen zejména na urbanistickou a architektonickou kvalitu návrhu, realizovatelnost záměru, všestrannost využití území, náklady na realizaci a vhodnost koncepce vycházející z potřeb místa.
Projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí a stavební řízení zpracoval vybraný ateliér Ti2 architekti.

Více ZDE.

Zdroj foto a vizualizací: vpp10.cz

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz