URBAN AGENCY + JDS + Creo arkitekter:koupaliště v přístavu Fåborg

URBAN AGENCY + JDS + Creo arkitekter:koupaliště v přístavu Fåborg

(10. 7. 2014) Vybudování koupaliště otevřelo městské pobřeží a jeho přístav koupání a rekreaci obyvatel. Tento nový veřejný prostor u vody přináší nový rozměr rekreaci a turistice na jihu krásného dánského ostrova Fyn.

 
 
 
 

URBAN AGENCY + JDS + Creo arkitekter:koupaliště v přístavu Fåborg

Vybudování koupaliště otevřelo městské pobřeží a jeho přístav koupání a rekreaci obyvatel. Tento nový veřejný prostor u vody přináší nový rozměr rekreaci a turistice na jihu krásného dánského ostrova Fyn.

Architekti: JDS, URBAN AGENCY, Creo arkitekter
Místo: Fåborg, Dánsko
Klient: obec Fåborg
Stavební řešení: Sloth Møller
Autorský dozor a TDI: Creo arkitekter
Dodavatel: Munck Havne & Anlæg
Plocha: 2100 m2
Projekt: 2011-2013
Otevření pro veřejnost: 23. 5. 2014
Foto: archiv Urban Agency, Mette KrullFåborg Havnebad (Přístavní koupaliště) vytváří užší vazbu mezi městem a mořem. Tři tematická mola poskytují prostor pro každého: batolata, děti a mládež mohou jít volně k vodě, jiní si zase mohou užít výhled na fjord Fåborg.

Plán navržený jako „rozevřené prsty“ s otevřenými bazény mezi třemi moly nabízí několik způsobů jak se dostat k vodě. Dřevěná mola vytvářejí rampy, schodiště, sezení i chráněné brouzdaliště pro děti.
Nová výstavba zve k vykoupání, projížďce na kajaku, k procházce či posezení u moře, na slunci; také si lze jen tak užívat vzrušující a živý veřejný prostor.
Projekt vybízí ke koupání a k aktivitám ve vodě. K dispozici jsou šatny a zařízení pro veslaře, potápěčská plošina, vodní hřiště a sauna pro ty, kdo se chodí koupat v zimě. Záměrem architektů bylo nepřetížit předem program, ale vytvořit rámec pro zatím neznámý obsah a místo pro rozvoj veřejného života, místo, kde se může stát i to, co zatím neočekáváme. Jinými slovy: místo, které si lidi teprve uzpůsobí podle sebe.Fåborg Havnebad dodává městu nový veřejný prostor u vody a ve vodě, který usnadňuje aktivní chování a přitahuje místní obyvatele i návštěvníky ke koupání a k vodním sportům či jen k tomu, aby si užili fantastické nábřeží.Projekt, navržený společně kancelářemi URBAN AGENCY a JDS ve spolupráci se Sloth Møller Engineers a CREO, vznikl pro obec Fåborg-Midtfyn a byl podpořen nadací Realdania a Dánským fondem pro kulturu a sport.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz