Urbanistická soutěž má navrhnout podobu části Karlových Varů

Urbanistická soutěž má navrhnout podobu části Karlových Varů

(31. 1. 2013) Karlovy Vary 30. ledna (ČTK) - Město Karlovy Vary vyhlásilo soutěž o nejlepší návrh urbanistického řešení širšího středu města. Jedná se o území asi 100 hektarů od Sokolovské ulice po Moskevskou, v jehož centru je dolní karlovarské nádraží. Návrh by měl zahrnovat jak plán využití jednotlivých částí území, tak i dopravní řešení, řekl novinářům náměstek primátora Karlových Varů Jaroslav Růžička (nez.).

 
 
 
 

Urbanistická soutěž má navrhnout podobu části Karlových Varů

Karlovy Vary 30. ledna (ČTK) - Město Karlovy Vary vyhlásilo soutěž o nejlepší návrh urbanistického řešení širšího středu města. Jedná se o území asi 100 hektarů od Sokolovské ulice po Moskevskou, v jehož centru je dolní karlovarské nádraží. Návrh by měl zahrnovat jak plán využití jednotlivých částí území, tak i dopravní řešení, řekl novinářům náměstek primátora Karlových Varů Jaroslav Růžička (nez.).Pro pozemky by měl návrh stanovit zásady funkčního a prostorového uspořádání a urbanistický rámec pro jeho dostavbu nebo přestavbu. "My nějaké návrhy máme, ale chceme získat návrh od odborníků. Vítěz soutěže pak bude mít možnost uzavřít s městem smlouvu o zpracování studie tohoto území," uvedl Růžička.

Soutěž se týká poměrně velkého území, kde se vedle autobusového a vlakového nádraží nachází například také bývalý pivovar a rozsáhlé plochy v sousedství bývalého zimního stadionu.

Kritéria i následné hodnocení má na starosti jedenáctičlenná komise, kterou tvoří z větší části nezávislí odborníci. Ta vybere vítězný návrh. První tři vyhodnocené návrhy získají odměnu 250.000, respektive 170.000 a 100.000 korun. "Při zpracování následné studie bude přitom možné využít nápadů nejen vítězného návrhu, ale i dalších účastníků," doplnil Růžička.

Zájemci se mohou hlásit do 23. dubna, vyhodnocení soutěže by mohlo být na přelomu května nebo června. Pak se město rozhodne, jestli návrhy využije pro zpracování detailnější studie budoucí podoby této části lázeňského města.

ČKA o soutěži: http://www.cka.cc/souteze/probihajici/urbanisticka-a-dopravni-koncepce-centra-mesta-karlovy-vary?set_language=cs
Karlovy Vary o soutěži: http://www.mmkv.cz/index.asp?menu=398&record=23535

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz