Urbanistická soutěž v Uherském Hradišti - "Přeměna části bývalé nemocnice na město"

Urbanistická soutěž v Uherském Hradišti - "Přeměna části bývalé nemocnice na město"

(18. 6. 2014) Město Uherské Hradiště vyhlašuje veřejnou urbanistickou soutěž „Přeměna části bývalé nemocnice na město“. Soutěž je vypsána dle regulí ČKA, informace o soutěži lze dohledat i na stránkách ČKA www.cka.cz.

 
 
 
 

Urbanistická soutěž v Uherském Hradišti - "Přeměna části bývalé nemocnice na město"

Město Uherské Hradiště vyhlašuje veřejnou urbanistickou soutěž „Přeměna části bývalé nemocnice na město“. Soutěž je vypsána dle regulí ČKA, informace o soutěži lze dohledat i na stránkách ČKA www.cka.cz.

Předmětem soutěže je urbanistické řešení území o výměře cca 17 hektarů, postupně uvolňovaného v souvislosti s probíhající modernizací areálu Uherskohradišťské nemocnice. Autor vítězného ideového návrhu bude následně pověřen zpracováním regulačního plánu.

Platný Územní plán Uherské Hradiště navrhuje pro dotčenou plochu smíšené obytné využití městského charakteru. Územní plán vzhledem k rozsahu a významu plochy stanovil dále povinnost zpracovat pro dané území regulační plán.Regulační plán je nástroj územního plánování, který umožňuje stanovit podrobnější závazná pravidla pro investiční výstavbu v dané lokalitě a zajistit ochranu veřejných zájmů, zejména pak vymezení veřejných prostranství a veřejné infrastruktury.

Řešené území nemocnice je svou rozlohou a atraktivní polohou vázanou na centrum města důležitou lokalitou v rozvoji města, srovnatelnou svým významem snad jen s konverzí uherskohradišťských kasáren.
Právě vzhledem k významu tohoto záměru se město Uherské Hradiště rozhodlo vypsat na ideové řešení veřejnou urbanistickou soutěž, neboť ta je efektivním způsobem, jak získat pro dané území nejlepší možné řešení se silnou nosnou ideou.

Předpokládaný termín ukončení soutěže a vyhlášení jejích výsledků je v září roku 2014. Veřejnosti budou následně prezentovány výsledky soutěže formou veřejné výstavy soutěžních prací.

Bližší informace naleznete ZDE.

Dotazy zodpoví: Ing. Martin Ševčík
Odbor architektury, plánování a rozvoje, odd. územního plánování
Městský úřad Uherské Hradiště
Tel. č.: +420572525250
e-mail: martin.sevcik@mesto-uh.cz
www.mesto-uh.cz

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz