Ústí otevře plaveckou halu na Klíši

Ústí otevře plaveckou halu na Klíši

U koupaliště 11, 400 01 Ústí nad Labem

(27. 11. 2015) Má za sebou kompletní rekonstrukci. 

   
 
 
 
 

Ústí otevře plaveckou halu na Klíši

(ČTK) - Ústecká radnice otevře v neděli plaveckou halu na Klíši, která má za sebou kompletní rekonstrukci. Stála téměř 258 miliónů korun, přes 153 miliónů získalo město z Evropské unie. Hala má nové technologie, nerezové bazény, opraveno bylo i zázemí pro návštěvníky, řekl novinářům ředitel Městských služeb Miroslav Harciník. Pro město jde o zatím poslední velkou investici, rozpočet na příští rok s takto velkou akcí nepočítá. Vstupné do nové haly zdraží. Před rekonstrukcí stál dvouhodinový vstup pro dospělého 60 korun, od neděle to bude 100 korun. S vyššími cenami musí počítat i děti a senioři. „V rámci Ústeckého kraje jsme ve vyšší třetině, ale myslím, že to odpovídá tomu, co tady je. Osobně si nemyslím, že vstupné by mělo být důvodem, aby tady nebyla návštěvnost,“ dodal Harciník.

Opravené hale dominuje padesátimetrový nerezový bazén vyrobený na zakázku. „Jeho životnost by měla být 50 až 60 let,“ řekl ČTK vedoucí areálu Vlastimil Mařík. V Ústeckém kraji je to jediný padesátimetrový bazén. Po rekonstrukci splňuje i parametry pro mezinárodní závody. Nerezový je i venkovní bazén u skokanského můstku a dětský bazén, u kterého město zachovalo ojedinělou mozaiku znázorňující mořský svět. „Byla opadaná a popraskaná. Město rozhodlo, že bude kompletně opravena, doplnily se části, které chyběly,“ doplnil Mařík. Dětský bazén má nově i vlastní technologii. „Dříve se dopouštěl z padesátimetrového bazénu, nemohli jsme ho ani pro děti ohřát. Teď má technologii vlastní, kterou můžeme vodu ohřát až na 30 stupňů,“ doplnil Mařík.

Nové jsou veškeré technologie, od vzduchotechniky po tepelná čerpadla. „Využívají veškerý tepelný potenciál, který je tady k dispozici. Jsou to takzvané šedé vody, tedy vody, které jdou z provozu. Další zdroj je přepadová voda z bazénu, dále jsou to vyčištěné prací vody z filtru. A když toto teplo nestačí, tak si berou vodu přímo z termálního vrtu,“ vysvětlil Harciník. Jak nákladný provoz haly bude, Městské služby zatím netuší. „Papírové předpoklady jsou, že výrazně ušetříme za páru, protože regulace byla velmi zastaralá. Ale bude minimálně o třetinu vyšší spotřeba elektrické energie. O kolik přesně, to uvidíme nejdříve po prvním roce provozu,“ řekl Harciník.

Opravy haly stály 257,7 miliónu korun. Podle Evy Šartnerové z ústeckého magistrátu vícepráce přišly na 6,5 miliónu korun. Přes 153 miliónů by město mělo získat z ROP Severozápad.

Venkovní koupaliště, které je součástí areálu, zůstane podle Harciníka zavřené. Je v havarijním stavu a město s jeho opravami v rozpočtu na příští rok nepočítá.

Doplněno Stavbaweb:
Autory původního projektu sportovní haly jsou Josef Slíva, Jan Doležal a Josef Zeman.
Plavecká hala byla projektována již v letech 1972-75, realizace byla dokončena v roce 1984. Statickou část zpracoval Stanislav Stejskal, autorem ocelové skořepiny zastřešení je Josef Zeman (HUPRO Praha).
(zdroj: Ustí / Aussig)

Rozhovor s autorem stavby o její rekonstrukci, 2015
Fotografie zrekonstruované sportovní haly najdete např. ZDE.
Projekt rekonstrukce zpracoval ateliér  ZEFRA PROJEKT.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
50.6674828
14.0094720
Ústí otevře plaveckou halu na Klíši

Ústí otevře plaveckou halu na Klíši
U koupaliště 11
400 01 Ústí nad Labem

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz