UTAA: Rozmazaná hranice

UTAA: Rozmazaná hranice

(13. 6. 2013) Vstup do univerzitního kampusu v Soulu.

 
 
 
 

UTAA: Rozmazaná hranice

Vstup do univerzitního kampusu v Soulu.

Architekti: UTAA
Místo: Soul, Jižní Korea
Tým: Kim Chang-gyun, Choi Byung-yong, Jang Geun-yong
Plocha: 90 m2
Realizace: 2012
Foto: Jin Hyo-suk, Kim Yong-soonSituace

Rozmazaná hranice je na okraji kampusu univerzity v Soulu. Smyslem tohoto projektu je umožnit areálu univerzity lépe komunikovat a koexistovat s městem tím, že stírá hranice mezi nimi. Zeď položená jako vodítko pro proudění lidí; projdou tudy místo těžkou a pevnou branou. Takto pojatý vstup je součástí snahy o obnovení kontinuity kampusu a města.Pohled na stěnu s emblémem


Příčný řez vstupem, půdorys ulice a chodníkůZdi a podlaha nesou znak univerzity: vzor použitý na fasádě objektu kanceláře se na zemi kontinuálně spojuje s protější stěnou, prořezanou tak, aby tvořila emblém univerzity. Použitý kámen je onyx a mramor.


Pohledy na objekt kanceláře z ulice (nahoře) a z boku (dole)

Půdorys kanceláře

Tento efekt přirozeně přiměje řidiče k tomu, aby zpomalili, protože vjíždějí do areálu. Vstupní kontrolní závora tu není a nemusí být použita.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz