Územní plán: Metodika zpracování a následné zpracování jeho důsledků

Územní plán: Metodika zpracování a následné zpracování jeho důsledků

(3. 5. 2021) Ivan Nosek

   
 
 
 
 

Územní plán: Metodika zpracování a následné zpracování jeho důsledků

Dokumentace územního plánu si bere za příklad Kolín nad Rýnem. V projektu je zpracována územně plánovací dokumentace, která se snaží o racionalizaci prostorového a funkčního uspořádání území. Kniha si bere za cíl dokumentovat historický rozvoj města a části jeho infrastruktury.

Vydalo nakladatelství powerprint 2021

ISBN  978-80-7568-342-7

-red-

 
 
 
 

3. 5. 2021 15:23:55. Re: Územní plán: Metodika zpracování a následné zpracování jeho ... Lea Nardová

  Lapidární srozumitelná koncepce...tím je územní plán v zemi prohnilého kapitalismu. Ale v ČR jdeme jinou, vlastní, lepší údernickou cestou...do jednoho dokumentu přece umíme vecpat jak koncepci, tak podrobnou regulaci pro rozhodování v území... Že máme zaplevelené územní plány, kterým nikdo nerozumí, a že pro řešení urbanistického detailu nám chybí podrobné, transparentní, předem známé regulativy? No a? Mozkový trust MMR (a stavební zákon) na tom sveřepě trvají. Naděje na změnu v nedohlednu...

4. 5. 2021 09:36:46. Re: Re: Územní plán: Metodika zpracování a následné zpracování j... Jiří Kalvach

  A to nezmiňujete milá paní Nardová partikulární zájmy místních politiků a i jiných mocných této země, kteří rozhodují, protože mají velké sebevědomí (např.arch.Jan Kasl) a pravda je, že ví víc než obyčejní vidláci z venkova (z Ostravy např.). Takový územní plán někdy trpí byrokratizací a ignorování dalších návrhů změn, i kdyby k lepšímu.

3. 5. 2021 16:11:49. Re: Územní plán: Metodika zpracování a následné zpracování jeho ... korektor Zděnda

  Nahlédl jsem lehce do textu - je-li to autentický výňatek z knihy, tak potěš koště. Vůbec nemám chuť..., ať je územní plán Kolína jakýkoliv, třeba zlatý a naprosto geniální...

4. 5. 2021 14:28:46. Re: Územní plán: Metodika zpracování a následné zpracování jeho ... Jitka

  Tenhle text vypadá spíš jako metodika pro zpracování průzkumů a rozborů. Jak by podle toho asi naše stavební úřady rozhodovaly? Když u nás i o rozhodnutí podle konkrétního územního plánu může každý odvolací orgán nebo soud rozhodnout zcela nepředvídatelně.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz